Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste! Akcja WOŚP w Świebodzicach.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy razem z PKP S.A. oraz Przewozami Regionalnymi i szkołami objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizuje akcję pod hasłem: „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”.

Na stacji kolejowej w Świebodzicach dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 przedstawiły scenki obrazujące jak zachować się w sytuacji zaistnienia wypadku komunikacyjnego. Każdy mógł spróbować reanimacji na fantomach i sprawdzić jej skuteczność w bezpieczny sposób.

Cieszy świadomość, że dzieci objęte Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” ze Świebodzic nauczyły się praktycznych umiejętności ponad programem szkolnym.

Akcja w Świebodzicach była jedną z dziesięciu przeprowadzonych w dniu dzisiejszym na dworcach w Polsce. Celem miała być popularyzacja nauki pierwszej pomocy i zmniejszenie obaw przed jej udzielaniem. Głównymi odbiorcami tego happeningu mieli być przypadkowi przechodnie korzystający z usług PKP. Niestety ze względu na porę (w godzinach od 10 do 12) ruch na dworcu w naszym mieście był minimalny… Zdecydowanie lepsza była by pora szczytu komunikacyjnego, porannego lub popołudniowego, kiedy pasażerowie kolei jadą do lub wracają z pracy.

Sebastian Biały

_EB_5564

_EB_5568

_EB_5569

_EB_5575 _EB_5579

_EB_5589

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress