Pobici w Boże Narodzenie

Od kilku dni docierały do mnie z różnych źródeł informacje o pobiciu do jakiego doszło w nocy z 24 na 25 grudnia 2017 roku w okolicy ulicy Szkolnej w Świebodzicach.

Informacje były szokujące, mowa była napaści na trzy osoby przez znacznie liczniejszą grupę narodowości romskiej oraz, że w wyniku pobicia jeden z poszkodowanych zmarł.

Z zapytaniem o sprawę zwróciłem się do prokuratora rejonowego w Świdnicy pana Marka Rusina. W dniu wczorajszym otrzymałem odpowiedź z której wynika, że w wyniku pobicia w okolicy ul. Szkolnej w Świebodzicach ucierpiały dwie osoby, jedna z nich znajduje się cały czas w szpitalu. Postępowanie prowadzone jest w stosunku do jednej osoby, której postawiono zarzut przestępstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i przedstawił zweryfikowane alibi. Zostały zabezpieczone nagrania monitoringu miejskiego. Sprawcy w dalszym ciągu przebywają na wolności, za dokonane pobicie grozi im do 8 lat kary pozbawienia wolności.

13 myśli na temat “Pobici w Boże Narodzenie

 • Michał Krawczyk
  21 stycznia 2018 o 13:03
  Permalink

  To wszystko to wina policji i władz miasta cygaństwo dostało na wszystko pozwolenie w latach 90 byli skini którzy trzymali za mordę te przeklęte plemię ludzie byli inni i brali sprawy w swoje ręce i był spokój, teraz mamy wysyp lewactwa i poprawności politycznej która tuszuje wszystko co nie wygodne w społeczeństwie, nic nie mam do pana burmistrza bo uważam że odwala kawal dobrej roboty dla miasta i sportu oczywiście nie wszystko jest różowe co robi bo jest tez dużo na minus, ale do czego zmierzam: Urząd Miasta Policja i MOPS na to wszystko pozwala bo cyganie nie pracują nie uczą się dostają wszystko czego chcą(mieszkania, socjal, obiadki, paczki, dopłaty itd mają życie jak u babci na pączkach!Jak coś ukradną to są nie winni jeżdżą samochodami(bez prawa jazdy prawie wszyscy) i to jakimi? A do opieki społecznej jadą i głupa palą! Dlatego rządzą się jak państwo w państwie biją kradną gwałcą i ćpają a policja nic nie widzi! Urząd miasta nic nie widzi !Monitoring nie działa !To jakiś cyrk oni żyją z naszych podatków! Nie można się czuć tu już bezpiecznie w Świebodzicach to widać po nocach zwłaszcza latem! Dla porównania podam coś ciekawego w Kłodzku żeby cygan mógł dosatac pomoc z MOPSU musi iść do pracy zamiata ulicę,prace leśne,melioracja itp dlaczego u nas tak nie ma? Świebodzice to jest dobry przykład tak samo dziej się wszedzie tam gdzie są migranci (zwani uchodźcami)

 • Beata Boguś
  13 stycznia 2018 o 15:19
  Permalink

  My Świebodziczanie powinniśmy być dokładnie poinformowani na temat , co się dzieje w naszym mieście. Zostają pobici niewinni ludzie.Jeden mój znajomy, młody ministrant ma złamany nos,wybite zęby .W artykule jest mowa o dwóch osobach, ja jednak też słyszałam o trzech.
  A może celowo ukrywa się niektóre sprawy …

 • Rado Gost
  12 stycznia 2018 o 12:13
  Permalink

  To miasto upadnie.Naprawdę nieprzypadkowo znajdujemy się na czarnej ogólnopolskiej liście miast które spotka zagłada.Tu nic nie można nic się nie da.Brud,smog,bandytyzm, morderstwa,wypadki śmiertelne,burmistrz nic nie może , policja żali się że nie ma na paliwo i opony, straż miejska nie ma kompetencji, mops odsyła do policji, policja do mopsu,tłuszcza robi co zechce i czuje sie bezkarna widząc niemoc władzy.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress