Pobity w Święta ciągle w szpitalu

Wciąż nie zostali ujęci sprawcy pobicia w nocy z 24 na 25 grudnia 2017 roku w Świebodzicach.

W jednym z podwórek w okolicach ulicy Szkolnej w Świebodzicach doszło do napaści na dwóch mężczyzn w wieku 38 i 23 lat. Młodszy z poszkodowanych cały czas przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Jak powiedział prokurator rejonowy w Świdnicy pan Marek Rusin, sprawcy pobicia ciągle jeszcze przebywają na wolności, cały czas są analizowane liczne ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia i ze względu na dobro śledztwa, na tym etapie nie może powiedzieć więcej…

Świebodzice są „miastem monitorowanym”, tabliczki tej treści możemy zobaczyć przy wjazdach do miasta od kilku miesięcy. Skoro w centrum miasta dochodzi do tak poważnego zdarzenia i monitoring nie pozwolił na ujęcie sprawców do tej pory, należy zastanowić się na ile jest skuteczny i za co płacimy z publicznej kasy. Zapytam władze Świebodzic ile kosztuje utrzymanie monitoringu i jakie korzyści płyną tego wydatku. Do temat wrócę.

12 myśli na temat “Pobity w Święta ciągle w szpitalu

 • Michał Krawczyk
  14 lutego 2018 o 11:52
  Permalink

  Bardzo dobrze pytanie powinno tez brzmieć kto to ogląda i kiedy? Ponoć jest to na straży miejskiej która pracuje od pon do piątku od 6:00 do 22:00 i po co nam ta straż miejska która tego nie monitoruje?Przykład : po mieście jeżdżą nocą naćpani i pijani gówniarze z piskiem opon po 100 k/h na rynku, przeważnie to cygańskie nieroby bo wiadomo wcale nie pracują wiec robią co chcą,na nowo wyremontowanej baszcie z murem obronnym zwanej (laskalem) małolaci palą ćpają i piją pod kamerami ,psy srają po całym mieście, Na Młynarskiej kwitnie handel narkotykami w biały dzień,o rozbojach pobiciach już nie wspomnę gdzie tu jest monitornig??

 • Dorota Heinz
  7 lutego 2018 o 17:25
  Permalink

  Myślę,że jest to czepianie się na siłę i krótkowzroczność. Jak Pan sam pisze do zdarzenia doszło w okolicy podwórka przy ulicy Szkolnej. Niestety Świebodzice nie mają tak rozbudowanego monitoringu. Świebodzice to nie Londyn. Chyba sam Pan dostrzega różnicę. Z pewnościścią byłoby bezpieczniej,gdyby było więcej miejsc objętych monitoringiem. Myślę,że warto zmienić spojrzenie i nastawienie. Może szklanka nie jest do połowy pusta a raczej do połowy pełna?Nawet w Nowym Jorku nie ma monitoringu na podwórkach. Może warto przeznaczyć energię i pomysłowość w kierunku pozyskania dodatkowych funduszy na rozbudowę dotychczasowego monitoringu a nie na krytykę tego co dobre?Więcej wiary i optymizmu życzę to działa twórczo i budująco.

  • swiebodzice.info
   7 lutego 2018 o 17:34
   Permalink

   Witam, nie trzeba widzieć zarejestrowanego bezpośrednio zdarzenia aby wytypować podejrzanych. Oni musieli skądś przyjść i dokądś pójść… i przechodzić koło niejednej kamery. To było w nocy – ruch niewielki. No chyba że zapadli się pod ziemię albo jakość zapisu jest za słaba aby kogoś rozpoznać… Tylko po co taki monitoring?

  • Dorota Heinz
   7 lutego 2018 o 17:47
   Permalink

   Widocznie przyszli od strony,gdzie nie ma monitoringu.To raczej oczywiste i nie należy szukać winy w tym,że jest tam a nie w miejscu przykrego zdarzenia. To tylko dowodzi,że byłoby dobrze i bezpieczniej ,gdyby monitoringiem objęta była większa część miasta .Sądzę, że Policja i Straż Miejska sprawdzały taką ewentualność i biorą różne aspekty pod uwagę,znają swoją pracę dobrzre i nie takie doszukiwać i spekulacje są zbędne.

  • Jack Meukowicz
   7 lutego 2018 o 19:26
   Permalink

   Bzdury Pani pisze . Jakoś techniczna tego monitoringu jest na poziomie amatorskim , jak ludzie , którzy ją montowali . Sposób wyboru wykonawcy świadczy o ” amatorszczyźnie ” urzędników , którzy nie mają zielonego pojęcia o monitoringu dokonali wyboru wykonawcy . Nic nowego u tej władzy

 • Mariusz Krakus
  7 lutego 2018 o 16:33
  Permalink

  Taka jest właśnie nasza policja szukają ch..ja do du…y prześladują młodych na ulicah zaglądają do majtek jak pedofile i biją na komendzie tam gdzie nie ma kamer przybijają smieszne wyroki niewinnym dzieciakom a paru kundlów bez rzadnej rasy nie mogą zlapać mimo iż chłopaczyny mało niezabili . Gdyby to polacy zrobili dawno by siedzieli taka jest prawda Policja sie boi a oni i uwarzają nas za kurwy polskie hańba

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress