Pomóżmy dziko żyjącym kotom w Świebodzicach!

Wraz z pojawieniem się śniegu oraz mrozów warto pomyśleć, jak można pomóc przetrwać bezdomnym kotom, jakich coraz więcej w naszym mieście.

Jeśli uzbieramy wystarczająco dużo podpisów pod zamieszczoną poniżej petycją, możemy zwrócić władzom miasta uwagę na ten problem i skłonić je do zakupienia domków dla takich bezdomnych zwierzaków. Coraz więcej miast robi podobne rzeczy: Gdynia przekazała już 152 domków, Poznań 160, a inne duże miasta są w trakcie wdrażania tych pomysłów w życie. Nie jest to duży wydatek, a przynosi wiele korzyści: oprócz ratowania życia, zapewnienie kotom stałych miejsc dokarmiania i schronienia pomoże w łapaniu ich w celu sterylizacji. Ograniczenie w ten sposób populacji decydowanie zwiększa dobrobyt tych zwierząt, wydłuża życie oraz hamuje rozprzestrzenianie się chorób, które grożą także kotom domowym. Będziemy zatem mieć stałą, kontrolowaną populację
bezdomnych kotów, chroniących nas przed myszami, szczurami i innymi gryzoniami, a jednocześnie niewydającą na świat wielkich ilości potomstwa, czy roznoszącą choroby. Pokażmy, że Świebodzice też potrafią się zjednoczyć i zorganizować w dobrym celu i nie tylko wielkie miasta mogą zrobić coś takiego. Z góry dziękuję za zainteresowanie i podpisy.

LINK DO PETYCJI „ELEKTRONICZNEJ”

Zygmunt Ledzion

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress