Powstało koło PTTK w Świebodzicach

Będzie nazywało się „Łaziki” a założycielami są panowie Jarosław Krzan, Maciej Kwiecień i Andrzej Wiącek.

Będzie, ponieważ formalnie do utworzenia nowego koła potrzebna jest jeszcze uchwała władz Oddziału organizacji. W piątek po południu (1 kwietnia 2016 r.), w pomieszczeniach MDK-u odbyło się spotkanie informacyjne na temat planów działania i organizacji koła PTTK w Świebodzicach. Do zapisania się zachęcał zaproszony prezes świdnickiego oddziału PTTK pan Zbigniew Curyl.

Trzej społecznicy stawiają sobie ambitne plany, chcą zintegrować środowisko turystyczne Świebodzic, będą organizować wycieczki w każdy trzeci weekend miesiąca. W kręgu zainteresowań założycieli koła oprócz turystyki pieszej są wycieczki rowerowe, spływy kajakowe i narciarstwo śladowe… Pierwsza, rozpoznawcza, wycieczka zaplanowana jest na 23 kwietnia – nad Jeziorko Daisy i do Książa.

Aby zapisać się do PTTK-u, koło w Świebodzicach, należy wypełnić deklarację członkowską – można ja pobrać ze strony internetowej świdnickiego Oddziału lub osobiście w sekretariacie Domu Kultury przy ul. Wolności 13 i wypełnioną tam złożyć. Składki i opłaty wynoszą rocznie dla młodzieży szkolnej 20 zł, emeryci i renciści, bezrobotne z zaświadczenie z Urzędu Pracy – 25 zł, osoby dorosłe – 45 zł. Obowiązuje także wpisowe od 6 zł dzieci, 8 zł emeryci i 15 zł osoby dorosłe. Członkowie PTTK są ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i uprawnieni do zniżek (5-10%) w schroniskach zarządzanych przez Towarzystwo.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress