Prawie 100 lat czekał zamek Książ na taki ślub!

Udostępnianie jest fajne!

Hrabianka Caroline Alexandra von Hochberg z linii na Roztoce, baronówna na Książu wyszła za mąż za Jaspera Schulza.

Dokładnie 94 lata minęły od ostatniego ślubu Hochbergów w zamku Książ, w 1924 roku w rodowym zamku Fürstenstein ślub brał najstarszy syn i dziedzic księcia Jana Henryka XV i księżnej Daisy, książę Jan Henryk XVII. W sobotnie popołudnie odbyła się współczesna ceremonia hrabianki Caroline Alexandry von Hochberg pra-prawnuczki hrabiego Jana Henryka XIV Bolko von Hochberga na Roztoce młodszego brata księcia Jana Henryka XI von Pless. Zaślubiny odbyły się w Sali Maksymiliana w Książu, a przyjęcie weselne w dawnym apartamentach książęcych na drugim piętrze. Przed uroczystością narzeczeni oraz goście odwiedzili Mauzoleum Hochbergów, gdzie złożyli kwiaty i zapali znicze na pustych dziś sarkofagach przodków.

Narzeczeni, którzy zdecydowali się na ślub w Książu na co dzień mieszkają w Lubece. Jasper Schulz jest managerem w firmie informatycznej. Ślubu udzieliła przedstawicielka Urzędu Stanu Cywilnego z Wałbrzycha, w ceremonii wzięło udział około 40 gości z Niemiec (m.in. młodsze siostry panny młodej, hrabianki Anna Lena Huberta i Maria Renata von Hochberg).

W niedzielny poranek zaplanowano uroczyste śniadanie w rodzinnym domu dziadka hrabianki, w pałacu w Roztoce koło Dobromierza.

4 myśli na temat “Prawie 100 lat czekał zamek Książ na taki ślub!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress