Przetarg na „zieleń” bliski rozstrzygnięcia – trybuny na stadionie wypadły

Tablice informacyjne stoją od kilku tygodni ale dopiero za czwartym razem wpłynęły oferty, które mogą rozstrzygnąć przetarg na wykonanie zamówienia o wartości ponad 7 mln zł. Gmina poszła na ustępstwa.

Pierwotnie umowa obejmowała 13 inwestycji pod nazwą „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców” w tym budowę przystani kajakowej z zagospodarowaniem Warszawianki, urządzenie terenów rekreacyjnych przy ul. Jeleniogórskiej w miejscu gdzie dawniej znajdował się cmentarz, prace budowlane na boiskach, urządzenie parków i modernizacje skwerów.

Nie będzie zadaszonych trybun na boisku MKS Victoria Świebodzice.

Podstawową różnicą w stosunku do pierwotnego zamówienia jest rezygnacja z budowy zadaszonych trybun na boisku przy ulicy Sportowej. O wpisaniu do zamówienia budowy trybun na boisku MKS Victoria Świebodzice informowano na stronie miejskiej w czerwcu br., po tym jak okazało się, że w wyniku działań zarządu klubu drużyna seniorów „spadła” z IV ligi.

Mniejsze wymagania dla wykonawcy.

Zostały znacznie zmniejszone wymagania jeżeli chodzi o wykonawcę. O połowę zmniejszono (do 500 tys. zł) wartość tzw. zdolności zawodowe wykonawcy (to minimalna wartość poprawnie wykonanego zlecenia w ciągu ostatnich 5 lat). Gmina nie wymaga od wykonawcy spełnienia żadnych warunków w zakresie kompetencji lub uprawnień oraz żadnych warunków w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej. W nowych warunkach przetargu zupełnie zrezygnowano z jakiegokolwiek zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Czy wygra firma ze Szczecina?

Według kryteriów postępowania przetargowego najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Giardino Beata Cabaj ze Szczecina. Firma jest na rynku od 2011 roku, nigdy nie realizowała tak złożonego i dużego projektu. Zaoferowała wykonanie zadania za kwotę blisko 7,244 mln zł. Wszystkie prace mają być zakończone 30 września 2019 roku.

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress