Radni opozycji pracują za burmistrza?

Kolejne uchwały przygotowane przez radnych Obywatelskich i Wspólnych Świebodzic będą rozpatrywane na najbliższym posiedzeniu w czwartek, gdzie będzie kontynuowana XXIX sesja Rady Miejskiej.

Kluby radnych Rady Miejskiej w Świebodzicach, Obywatelskie Świebodzice i Wspólne Świebodzice mimo braku zaplecza urzędniczego i torpedowania inicjatyw przez burmistrza Pawła Ozgę pracują na rzecz miasta. W najbliższy czwartek zostaną zgłoszone zmiany w porządku obrad, m.in. zostaną zgłoszone pod obrady projekty uchwał:

  • W sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości.

Z tą uchwałą nie może poradzić sobie od kilku tygodni Urząd Miejski. „Wrzucona” na ostatnią chwilę na sesję w dniu 4 maja nie została podjęta ze względu na nieprzygotowanie organizacyjne sesji przez burmistrza. Po tygodniowej przerwie okazało się, że projekty uchwał mają błędy merytoryczne dyskwalifikujące je do przyjęcia. Po kolejnym tygodniu, na kontynuacji sesji nie było poprawionych projektów… Projekt przygotowany przez radnych Obywatelskich Świebodzic będzie procedowany już za trzy dni.

  • W sprawie wydania przez miasto czasopisma samorządowo – społecznego.

Jak czytamy na fanpag-u Wspólnych Świebodzic: Wymagamy więcej od burmistrza. Chcemy zmobilizować do rzetelnej pracy. Pragniemy też znowu miejskiej gazety z rzetelnymi i prawdziwymi tekstami, informacjami o mieście i jego Mieszkańcach. Przygotowany projekt uchwały ma zmienić politykę informacyjną Urzędu Miasta. W tej chwili wydawany bezpłatny jest biuletyn informacyjny,  który nie jest gazetą w sensie prawnym i nie można w nim publikować obowiązkowych ogłoszeń. Za te ogłoszenia gmina płaci prywatnemu podmiotowi jakim jest Gazeta Świebodzic. To kontrowersyjne rozwiązanie, kiedy prywatna gazeta stara się przypodobać w zamian za wpływy z ogłoszeń opłacanych z publicznych pieniędzy.

  • Ustalenie wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Świebodzice.

Projekty uchwał zgłoszono stosownymi wnioskami w miniony czwartek, 21 maja.

Jak do tej pory nie wiadomo, czy burmistrz Ozga przygotował jakieś własne projekty uchwał…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress