Rekonesans po „Domu Złotego Wieku”

W miniony weekend, pod kierownictwem wiceburmistrza Mariusza Szafrańca, grupa mieszkańców i radnych odbyła rekonesans w budynku po dawnym internacie przy ul. Rekreacyjnej.

Ten budynek o unikatowej architekturze niszczał przez ostatnie 12 lat mimo, że gmina łożyła na jego ochronę niemałe pieniądze. Jedyne prace zabezpieczające polegały na wykonaniu pokrycia dachowego na głównej części obiektu ponad 10 lat temu… Poprzedni burmistrz mozolnie przygotowywał obiekt do projektu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), zostały wydane kolejne pieniądze na opracowanie dokumentów i ekspertyzy. Według projektu ma tam powstać „Dom Złotego Wieku” dla 64 pensjonariuszy. W ubiegłym tygodniu delegacja ze Świebodzic spotkała się w Warszawie z potencjalnym partnerem… ale na ten temat po sprawozdaniu burmistrza na sesji Rady Miejskiej.

Dawny szpital psychiatryczny, potem internat, obecnie pustostan walczy z wilgocią i samosiejkami, duże szkody poczynili też wandale. Zapraszam do fotograficznej wycieczki po obiekcie…

16 myśli na temat “Rekonesans po „Domu Złotego Wieku”

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress