Rusza Majówka 2015!

Majówka z każdym rokiem wydaje się dłuższa i wiele osób szuka możliwości spożytkowania czasu inaczej niż przed telewizorem czy przy grillu. Pogoda w weekend będzie dosyć chimeryczna – „czasem słońce, czasem deszcz” i do tego nie za ciepło… większych przejaśnień możemy spodziewać się w sobotę po południu i w niedzielę.

Już dzisiaj wystartował kolejny, XXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki w Książu – to dosyć specyficzna impreza, na pewno zgromadzi bardzo wielu gości. Ze Świebodzic nie warto wybierać się tam samochodem a i zamiejscowym polecam zostawić auto na parkingu w Świebodzicach przed główną bramą do parku zamkowego lub w dzielnicy Pełcznica w pobliżu dawnego hotelu Bajka. Niewielki spacer na pewno nie zaszkodzi i nie będzie problemów z wjazdem i wyjazdem. Dla leniwych będzie zorganizowany transport busem przez park (info ze strony www organizatora).

Odwiedziny zamku Książ można połączyć ze zwiedzeniem Świebodzic – to było prywatne miasto Hochbergów (właścicieli Książa). W naszym mieście znajduje się krypta grobowa tego rodu, niestety wciąż niedostępna dla turystów – mieści się w kościele św. Mikołaja.

02 maja w Świebodzicach odbędzie się piknik pn. „Święto Czekolady” to druga edycja tej imprezy – okaże się, czy Urząd Miasta wyciągnął wnioski z zeszłorocznej porażki organizacyjnej…

1 i 3 maja możemy „spotkać się” z zabytkowymi lokomotywami napędzanymi silnikami Diesla – Muzeum w Jaworzynie Śląskiej organizuje „Diesel Fest”

Dla tych, którzy szukają „czegoś więcej” proponuję dwa koncerty w wałbrzyskim A’propos: 1-go wieczór węgierski i 3-go Andrzej Poniedzielski, w Teatrze Dramatycznym nowe przedstawienie, „Obywatel K.” będzie grane 2 i 3 maja…

Więcej informacji w kalendarzu imprez.

Sebastian Biały

diesel_fest (1)

obywatel k. plakat data

ksiaz-2015

011-01

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress