Slalom na Prusa

Trwa wymiana lamp na ulicach Prusa i Szkolnej w Świebodzicach, szkoda tylko, że zapomniano dla kogo te lampy mają tam być…

W tej chwili słupy dublują się ze starymi co powoduje, że na chodniku jest prawdziwy slalom. Ponadto nowe słupy montowane są w takich miejscach, że utrudniają poruszanie się po chodniku. W niektórych przypadkach jest tak mało miejsca, że przejazd wózkiem dzicięcym jest niemożliwy.

Zapewne wykonawca kierował się wytycznymi dotyczącymi odległości słupów od krawędzi jezdni jednak te lampy mają służyć przede wszystkim pieszym… samochody mają własne oświetlenie. W tym przypadku najwyraźniej ktoś zapomniał co jest priorytetem. Rozwiązań tej sytuacji jest kilka, należałoby się zastanowić nad najkorzystniejszym: montaż dokładnie w miejscu starych słupów – blisko ścian budynków, montaż lamp na ścianach kamienic, poszerzenie chodnika tak aby były zachowanane minimalne odległości zapewniające wygodne korzystanie z niego – to zdecydowanie najdroższe rozwiązanie ale najbardziej eleganckie.

7 myśli na temat “Slalom na Prusa

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress