Spectrum – festiwal filmowy w Świdnicy

Po raz trzeci odbył się Festiwal Filmowy Spectrum w Świdnicy. Festiwal wyrasta coraz bardziej, jak zapowiadają organizatorzy w przyszłym roku będzie jeszcze bardziej europejski z europejskimi gwiazdami.

Organizatorami festiwalu są panowie Paweł Kosuń i Lech Moliński, trzeba powiedzieć, że robią to profesjonalnie. Organizacja jest bardzo dobra, a oprócz konkursu odbyło się szereg wydarzeń towarzyszących. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu była rola muzyki i dźwięku w filmie. Odbyły się panele dyskusyjne i na zakończenie fantastyczny koncert jazzowej grupy EABS (Electro-Acoustic Beat Sessions) z programem „Letters to Krzysztof Komeda”.

Po każdym pokazie filmowym miały miejsce spotkania z osobami związanymi z prezentowanym dziełem – świetna okazja aby spojrzeć na kino od trochę innej strony i zobaczyć kto je kreuje. Gwiazdami tegorocznego festiwalu byli panowie Krzysztof Zanussi – reżyser, którego przedstawiać nie trzeba i Jakub Gierszał – aktor młodego pokolenia znany z „Pokotu”, „Córek dancingu”, „Sali samobójców”, „Yumy” czy „Nieulotne”.  Jakuba Gieszała zobaczyliśmy też w przedpremierowym pokazie filmu „Najlepszy” gdzie zagrał polskiego triatlonistę Jerzego Górskiego, w bardzo wzruszającej historii zwycięzcy podwójnego Iron Mana… Po filmie z widzami spotkał się pierwowzór głównego bohatera.

Laureatami nagród publiczności w festiwalowych konkursach zostały filmy: „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli oraz  „Milczenie Polskich Owiec”  Macieja Stuhra.

Festiwal odbywał się w dniach od 9 do 12 listopada 2017 w Świdnickim Ośrodku Kultury.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress