Spotkanie z native speakerem

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach po raz kolejny mogli wziąć udział w nietypowych zajęciach języka angielskiego przygotowanych przez native speakera – pana Roberta Pritcharda – wykładowcę z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

W związku z tym, że spotkanie odbyło się tuż przed świętami – 19 grudnia, nasz gość przygotował dla uczniów prezentację o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych panujących w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Całe spotkanie odbyło się oczywiście w języku angielskim. Uczniowie mieli także okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których wymieniali się niecodziennymi prezentami bożonarodzeniowymi jak np. gadająca łapka na muchy, bilet na wybory świebodzickiego mistera piękności i wiele podobnych!
Zajęcia tego typu pozwalają uczniom sprawdzić swoje zdolności językowe, wzbogacić słownictwo, a także poznać kulturę i tradycje krajów anglojęzycznych, są także niepowtarzalna okazją do spotkania z nietuzinkowymi osobami, a pan Robert z pewnością do takich należy. Jesteśmy przekonani, że uczniowie liceum spędzili czas owocnie i z przyjemnością. Pan Pritchard był pod ogromnym wrażeniem poziomu języka naszych uczniów, a także ich otwartości i kreatywności.
Bardzo dziękujemy panu Robertowi Pritchard’owi za przybycie oraz liczymy na więcej takich spotkań!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress