Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem w „Teatrze Dramatycznym”

20 lutego 2019 r., o godz. 18:00 grupa humanistów z klasy 1a świebodzickiego LO wraz z wychowawczynią – Ewą Grochowską – uczestniczyła w spotkaniu z wybitnym polskim aktorem Olgierdem Łukaszewiczem, które odbywało się w ramach cyklu  „GOŚCIE SZANIAWSKIEGO”.

Olgierd Łukaszewicz to polski aktor , w latach 2002–2005 i 2011-2018 prezes Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Ma na swoim koncie kilkadziesiąt znaczących ról teatralnych i filmowych, jest  autorem książki „Seksmisja i inne moje misje”. Pamiętamy jego wybitne kreacje filmowe, m.in. w „Brzezinie”, „Soli ziemi czarnej”, „Perle w koronie”, „Wiernej rzece”, „Weselu”, „Generale Nilu”. Dla milionów widzów pozostanie jednak Albercikiem z filmu „Seksmisja” Juliusza Machulskiego. Został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest fundatorem Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego”. Zaangażował się w działalność społeczną – od kilku miesięcy podróżuje po kraju z cyklem spotkań „Podróże Obywatela UE Olgierda Łukaszewicza po Polsce”.

Aktor w zajmujący sposób przedstawił- w formie barwnej opowieści, okraszonej fotografiami i anegdotami- swoją artystyczną biografię, po czym  przedstawił swoje refleksje na temat polskiej historii, literatury i  znaczącego miejsca kraju w Unii Europejskiej. W bezpośrednim kontakcie okazał się człowiekiem o ogromnej odpowiedzialności i równie wielkim poczuciu humoru.

E. Grochowska

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress