Stypendia dla uzdolnionych uczniów

W dniu 16 grudnia 2015 r., w sali Teatru Zdrojowego im. H. Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uzdolnionych uczniów.

Wyróżniona podczas uroczystości młodzież to stypendyści Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016 oraz stypendyści Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne uzyskane w roku szkolnym 2014/2015.

Po raz pierwszy Prezes Rady Ministrów przyznał stypendium w 1997 roku i od tego czasu przyznawane jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, zdobyli najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznawane jest laureatom i finalistom konkursów lub olimpiad ogólnopolskich, zwycięzcom olimpiad międzynarodowych, uczniom realizującym indywidualny tok nauki i osiągającym wysokie wyniki także na gruncie sportowym.

Gośćmi uroczystości byli m.in. Dolnośląski Kurator Oświaty Pani Beata Pawłowicz, która wręczała dyplomy, a także przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym Starosta Świdnicki Pan Piotr Fedorowicz. Pani Kurator pogratulowała stypendystom osiągnięć, pytała o ich plany edukacyjne i życiowe, a nauczycielom i rodzicom podziękowała za pracę, trud i entuzjazm włożony w rozwój młodych talentów.

W gronie najlepszych dolnośląskich licealistów znalazło się dwoje świebodzickich uczniów. Stypendystką Prezesa Rady Ministrów została w bieżącym roku szkolnym uczennica klasy 3b Oliwia Felkowska, natomiast stypendystą Ministra Edukacji Narodowej – absolwent naszej szkoły Konrad Szwarc.

Serdecznie gratulujemy naszym wyróżnionym uczniom.

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress