Sukces młodych siatkarzy Jacka Prokopa

Między 7 a 10 lipca młodzi siatkarze z Wałbrzycha wzięli udział w ogólnopolskim finale turnieju Kinder Plus Sport, do którego dostali się zdobywając wcześniej mistrza Dolnego Śląska w kategorii dwójek chłopców w roczniku 2005.

Patronami finałów w 2016 roku byli Piotr Gruszka oraz Sebastian Swiderski.
Jan Wiernicki i Bartek Nackowski, podopieczni trenera Jacka Prokopa, nie mieli sobie równych przez dwie rundy eliminacyjne w hali AJD Częstochowa i wygrali 5 meczów z rzędu nie przegrywając nawet seta! Na swojej drodze pokonali m. in. zespoły z Rzeszowa, Kędzierzyna-Koźle,Suwałk,Poznania awansując do pierwszej 16 turnieju! W kolejnym dniu czekali na nich już dużo mocniejsi przeciwnicy i walka o pierwszą 8 najlepszych dwójek w Polsce w ich roczniku. Tu niestety dały znać o różnice w warunkach fizycznych. Drużyna z Elbląga (ostatecznie zdobywcy  v-ce mistrza) czy Warszawy przewyższały młodych Wałbrzyszan  wzrostem i siłą ataku. Walka o miejsca 9 -16 gdzie przy bardzo wyrównanym poziomie meczów jedno zwycięstwo bez straty seta w kolejną poznańską drużyną  i porażka w drugim meczu 1-2 z Suwałkami i 0-2 z Kielcami pozwoliły jednak na wyjście z tej grupy na 2 miejscu i walkę w następnym dniu o miejsca 9-13. Ostatni dzień zmagań to już hala HSC gdzie swoje mecze w Plus Lidze rozgrywa drużyna AZS Częstochowa. Tu na chłopaków czekał bardzo dobrze wyszkolony technicznie zespół z Grudziądza.  Dwa dni i 11 meczów rozegranych na turnieju  nie przeszkodziły chłopcom zagrać na najwyższym poziomie technicznym z całkowita dyscyplina taktyczna, wygrywając oba sety na przewag.
W walce o miejsce 9 znów spotkali się z drużyną z Kielc, ponownie przegrywając  0-2 co było dowodem większej siły drużyny z Kielc oraz świadczyło o ogromnej konkurencji i bardzo wysokim poziomie drużyn walczących o każdą wyższą lokatę.
Na kilkuset zespołów  startujących w eliminacjach, 48 w finałach, siatkarze UKS Volley King reprezentujący na turnieju Kinder plus Sport klub Młoda Victoria Wałbrzych, ostatecznie  znaleźli się  w pierwszej 10 w Polsce! Jest to ogromny sukces młodych Wałbrzyszan ponieważ  jako jedyna drużyna z Dolnego Śląska zarówno w kategoriach chłopców jak i dziewczyn (dwójki,trójki i czwórki) znaleźli się w pierwszej dziesiątce .
Wspaniały wynik cieszy tym bardziej, ponieważ jest skutkiem ogromnego zaangażowania i pracy po  zaledwie roku treningów pod okiem trenerów – Jacka Prokopa, oraz trenera przygotowania motorycznego Marcina Czarneckiego.
Z  całą pewnością Janek Wiernicki wraz z Bartkiem Nackowskim obronili honor województwa dolnośląskiego i tym samym stali się pierwszą parą w historii Wałbrzyskiej mini siatkówki, która osiągnęła sukces na szczeblu ogólnopolskim. fakt ten napawa olbrzymim optymizmem na przyszłość oraz budzi głód i nadzieję na dalsze sukcesy.