Szafraniec, Ozga i Kożuchowicz…

W zbliżających się wyborach samorządowych w Świebodzicach zarejestrowane zostały trzy lokalne komitety wyborcze.

Potencjalnie będzie można wybierać z trzech kandydatów na burmistrza – ostatecznie sprawa będzie pewna po 26 września kiedy minie termin zgłaszania kandydatów. Najpierw jednak muszą zostać zgłoszeni kandydaci na radnych, po pięciu w trzech okręgach wyborczych i sześciu w jednym (na listach może być o dwóch kandydatów więcej niż jest miejsc).

Zarejestrowane lokalne komitety wyborcze:

 • Komitet Wyborczy Stowarzyszenia „Obywatelskie Świebodzice”. Kandydatem na burmistrza komitetu będzie Mariusz Szafraniec, wieloletni radny miejski, od urodzenia mieszka w Świebodzicach, bezpartyjny.
 • Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Ozgi. Paweł Ozga to radny powiatu świdnickiego, kandydował bez powodzenia do Sejmu w 2015, był radnym w Świebodzicach, bezpartyjny.
 • Komitet Wyborczy Wyborców Bogdana Kożuchowicza. Obecny burmistrz Świebodzic od trzech kadencji, ponosi odpowiedzialność za obecny stan miasta i spółki miejskie, jak podaje na facebooku – wieloletni członek Prawa i Sprawiedliwości (komunikat pojawił się kilka dni temu, do tej pory nie przyznawał się do tego).

Ponadto zarejestrowane są komitety wyborcze o zasięgu szerszym niż gmina, to między innymi komitety partyjne PiS i PO. Najprawdopodobniej nie wystawią kandydatów na burmistrza.

Listy kandydatów na radnych poznamy 17 września (wg kalendarza wyborczego – 16 ale wypada w niedzielę). Do wyborów pozostało 38 dni.

5 myśli na temat “Szafraniec, Ozga i Kożuchowicz…

 • Janek Powyroku
  13 września 2018 o 17:23
  Permalink

  I co wybory to samo – zawsze mówił że jest członkiem PIS. 4 lata temu chyba nawet miał na ulotce….. Zawsze jednak podkreślał, że startuje z własnego komitetu bo są w nim luzie o innych także poglądach. Co oznacza, że nie jest zaślepionym betonem. Ale bezstronny pan redaktor będący jednocześnie pełnomocnikiem wyborczym jednego z komitet (super – naprawdę pozwala to cokolwiek pan napisze uznać za bezstronne – ubaw po pachy)nie zauważył. Nieco to żenujące. Dodam też., że kandydat Pan Szafraniec to również wieloletni działacz PIS. Nie wiem czy jest dalej. Jeśli nie, warto zapytać czy sam odszedł czy też został wykluczony.

  • Marian Kowalczyk
   13 września 2018 o 18:36
   Permalink

   Ale nikt nie mówi ze PIS jest dobry czy zły ,chodzi o to ze np. Zyska nie jest z PIS a ma jej poparcie i zobowiązuje się do realizacji programu tej partii i skoro ,ktoś jest z PIS to powinien stworzyć coś z czym sympatyzuje a to jak świnka morska nie świnia i nie morska. wiec jest z PIS ale programu i polityki nie uznaje to po co tam jest ,może tez warto się wypisać lub zebrać ludzi o tych samych poglądach -czy może nie ma tylu członków PIS by stworzyć własną listę, lub się nie wieży w ten program. Jednocześnie redaktor nadmienił ze przez 3 kadencje nić nie zrobił dla zwykłego mieszkańca ,w spółkach podległych bałagan ,a w bibliotekach i basenach itd. braki pieniędzy wiec ktoś nie dba o dobro całego miasta, może to wypalenie zawodowe ,może faktycznie nie zna potrzeb mieszkańców ,jak pisałem czekam na programy ,czekam by przyszły burmistrz wyszedł do ludzi i ich wysłuchał ,porozmawiał dał jabłko ,by pokazał ze zna życie nie jak Komor ,który wylazł na ulice i pokazał jak odcięty jest od ludzi.

 • Agnieszka Nogalska
  12 września 2018 o 20:52
  Permalink

  Również z niecierpliwością czekam na program. Najbardziej jednak na rozmowę z nurtujacym mnie od lat pytaniem:” GDZIE SIĘ PODZIEWA ZWIEKSZONA SUBWENCJA (BAGATELA OKOŁO 5,000 ZŁOTY na Mc !!!) NA NIEPELNOSPRAWNE DZIECI, KTÓRA WIADOMO ZA DZIECKIEM NIE SZŁA NIE IDZIE A MOŻE (CENZURA) ZACZNIE!! Wspomnę jeszcze o nielegalnie pobieranych (latami) składkach w przedszkolach, szkołach na art papiernicze, za co RÓWNIEŻ TYLKO I WYŁĄCZNIE ORGAN PROWADZĄCY ODPOWIADA!
  #gdzietakasa

  #zmienmyto

 • Tomasz Siwek
  12 września 2018 o 20:00
  Permalink

  Ciekawostka, ja też zostałem wyoutowany z jego strony za to, że zapytałem dlaczego nie kandyduje z listy PiSu. Widać drażliwy temat. Ciekawe jak szybko zniknie ta informacja… Co do mieszkania + to chyba wiadomo jak wygląda sytuacja, najpierw zniechęcał kłamstwami i opowiadał głupoty a potem zmienił zdanie pod wpływem konsultacji społecznych… powiał wiatr.

 • Marian Kowalczyk
  12 września 2018 o 17:09
  Permalink

  Wczoraj w związku tym przyznaniem się Bogdana do przynależności do PIS zadałem pytanie ,, czy skoro jest działaczem PIS to czy ideologicznie jest za programami mieszkanie + i 5 Premiera .Do tego zapytałem się czy coś po za tym będzie miał w programie wyborczym i kiedy go przedstawi ,nawiązałem ze skoro jest tak długo w PIS to czy można liczyć na odwiedziny liderów jego partii ,którzy go poprą i razem przedstawią program ?? w odpowiedzi otrzymałem blokadę na jego stronie. Jednocześnie zastanawia mnie ilu w tym komitecie nie jest z PIS ? wydaje mi się ,że tu nie chodzi o nic więcej ,lecz tylko o fakt ze niektórzy radni jak i obecny Burmistrz zasiadają w spółkach ,a takich osób PIS nie wystawia ze swoich list . Obecnie nie mam swojego lidera na Burmistrza, z przyjemnością poznam ich programy i obietnice -chodź w TVinfo PIS nakłaniają by zmienić tych co są od 2 lub więcej kadencji np. Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu -jak to określili osoby odgrodzeni od problemów miast 🙂 więc nie wiem czy PIS nie myśli tak o Świebodzicach .

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress