Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Świebodzicach.

1 marca 2015 roku fundacja Wolność i Demokracja oraz stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice w ramach projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizują świebodzicką edycję tej sportowo-patriotycznej imprezy.

W godzinach od 10:00 do 15:00 na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego odbędą się biegi na dystansach 5 i 10 kilometrów oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych sierżanta Józefa Franczaka ps. Lalek dystansie 1963 metrów. Zapraszamy wszystkich do udziału w biegu, którego start i meta będą miały miejsce w Świebodzicach na pętli autobusowej na Pełcznicy przy ul. Długiej. Koordynatorami biegu w Świebodzicach są prezes stowarzyszenia Obyawtelskie Świebodzice Ireneusz Zyska i radny miejski Dariusz Skalny.

Tego dnia oprócz biegów odbędą się prezentacje historyczne oraz konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, które mają na celu popularyzację wiedzy na temat polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W czasie trwania imprezy prowadzona zostanie zbiórka publiczna na budowę Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezes II Zarządu WiN). Na miejscu będzie można zjeść ciepły posiłek z kuchni polowej.

Uczestnicy otrzymają pakiety startowe: okolicznościowa koszulka, chlebak, medal i numer startowy. Liczba pakietów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia do udziału. Aby zgłosić swój udział należy przesłać formularz zgłoszeniowy (dostępny tutaj) lub wiadomość e-mail zawierający w treści następujące dane: 1/ adres e-mailowy, 2/ wiek, 3/ płeć K lub M, 4/ miejscowość, 5/ dystans (A-1963m, B-5 km, C-10 km) na adres e-mail: alfredg@interia.pl. Można też zgłosić swój udział w biegu przed startem w dniu zawodów. Uczestnictwo w biegu honorowym na 1963 m jest bezpłatne, wpisowe na dystansach 5 i 10 km wynosi 10 zł. Regulamin biegu dostępny jest tutaj.

Spróbuj swoich sił w biegu na wybranym dystansie i oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym!

plakat_bieg_maly

mapka_zm_mala

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress