„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Dzień 1 marca jest świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Dla uhonorowania tego święta, od 2013 roku odbywa się impreza pod nazwą „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, w której biorą udział tysiące biegaczy. W niedzielę, 3 marca zapraszamy na kolejną, VII i V w Świebodzicach edycję biegu. Organizatorem lokalnym jest Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice, a patronem honorowym i inicjatorem w Świebodzicach poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska.

Bieg po raz kolejny odbywa się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego (okolice ul. Długiej) po drogach gruntowych. Z roku na rok organizacja się poprawia i dochodzą kolejne elementy towarzyszące. W tym roku rejestracja uczestników odbywa się on-line, będzie elektroniczny pomiar czasu na dystansach 5 i 10 km, dla uczestników i kibiców odbędzie się konkurs strzelania z wiatrówki, pokazy eksponatów z czasów II Wojny Światowej, grochówka z kuchni polowej, harcerskie ognisko z kiełbaskami…

Bieg odbywa się na trzech dystansach 1963 m (bieg honorowy), 5 i 10 km. Na dystansie honorowym jest bezpłatny, opłata startowa na 5 i 10 km wynosi 20 zł wnoszona przy rejestracji on-line. Rejestracja potrwa do 28 lutego 2019.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www: bieg.obywatelskieswiebodzice.pl oraz fanpage-u Facebook-a.

Biegniesz? Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress