Uczeń LO w Świebodzicach ambasadorem ogólnopolskiego projektu CZYTAJ PL

2 listopada rozpoczął się ogólnopolski projekt CZYTAJ PL, mający na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży i sprawienie, aby czytanie stało się modne.

Akcja  jest  organizowana już drugi raz, a zeszłoroczna edycja objęła ponad pięćset miast i gmin w Polsce oraz wiele miejsc poza granicami naszego kraju. Organizatorami  przedsięwzięcia jest Kraków-Miasto Literatury UNESCO), księgarnia e-booków Woblink oraz Instytut Książki. Dzięki zaangażowaniu ucznia trzeciej klasy liceum w Świebodzicach- Kajetana Kopciucha– który został jednym z tysiąca ambasadorów projektu, młodzież naszej szkoły może wziąć w nim udział.

Akcja CZYTAJ PL polega na tym,  że przez cały listopad czytelnicy mają  bezpłatny dostęp do dwunastubestsellerów (sześciu polskich i sześciu zagranicznych) w formie audiobooków i e-booków.  Oto lista książek:

 1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
 2. Magdalena Grzebałkowska„Komeda. Osobiste życie jazzu”
 3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
 4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
 5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
 6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
 7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
 8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
 9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
 10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
 11. Dan Ariely „Potęga irracjonalności”
 12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Żeby odebrać książki, wystarczy zainstalować aplikację „Woblink”, dostępną w systemach Android lub  iOS, oraz z niej skorzystać.

Kajetan z godną podziwu energią i zapałem promuje akcję, jak przystało na rasowego ambasadora. Sam dużo czyta, pisze własne teksty i na sercu leży mu czytelnictwo wśród młodych ludzi. Do projektu aplikował przez nikogo nie namawiany, sam wpadł na pomysł, żeby tę ogólnopolską akcję przenieść na grunt naszej szkoły i miasta. Wypada mieć nadzieję, że dzięki Jego staraniom czytanie również w Świebodzicach stanie się modne, a już w naszej szkole nie czytać na pewno nie wypada, jeśli ma się takiego pasjonata i propagatora książek.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress