Uczennica LO w Świebodzicach – Klaudia Wysoczańska – laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Literackiej

25 maja na deskach Świdnickiego Teatru Miejskiego  odbył się finał Przeglądu Piosenki Literackiej PaPaLi 2018. Gwiazdą konkursu i jednym z jurorów był śpiewający aktor Mariusz Kiljan.

Konkurs  przeznaczony jest dla młodzieży 16 –26 lat. Jego cel to „rozbudzanie i popularyzacja amatorskiej twórczości wokalnej w zakresie piosenki literackiej i aktorskiej, doskonalenie warsztatu artystycznego, promocja młodych talentów oraz prezentacja i konfrontacja dokonań twórczych”. W  pierwszym  etapie jury na podstawie nadesłanych nagrań wyłoniło uczestników do prezentacji na scenie. Do ścisłego finału- 15 wykonawców- zakwalifikowała się nasza uczennica- Klaudia Wysoczańska– która wystąpiła z dwoma utworami. Zaśpiewała piosenkę  z repertuaru E. Bartosiewicz pt. „Ostatni”, oraz „Co się śni niewidomym” autorstwa N. Kuleszy. Podbiła serca publiczności nastrojowym wykonaniem świetnie dobranych piosenek. Po brawurowym  i oklaskiwanym gromkimi brawami występie, decyzją jury  zdobyła 3. miejsce.

Klaudia śpiewa od dzieciństwa. Obdarzona pięknym, mocnym głosem o ciepłej barwie, nie poprzestaje  na swoim talencie. Szkoli głos, pracując  pod opieką nauczyciela śpiewu- Tomasza Sochackiego, prowadzącego grupę wokalną „Katharsis”. Z powodzeniem prezentuje się w konkursach i przeglądach wokalnych  o coraz większej randze i zasięgu. W grudniu ub. roku zdobyła pierwsze miejsce w XV Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej .

Gratulujemy Klaudii, wsłuchujemy się w Jej śpiew  i życzymy dalszych sukcesów…

3 myśli na temat “Uczennica LO w Świebodzicach – Klaudia Wysoczańska – laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Literackiej

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress