Uczniowie LO ze Świebodzic na spotkaniu autorskim z pisarką panią Agnieszką Lingas- Łoniewską

Spotkania autorskie z ciekawymi pisarzami zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych licealistów. Nie inaczej było i tym razem.

W czwartek popołudniu 15 września b.r. uczniowie ze świebodzickiego LO, wraz z nauczycielkami panią Ireną Horbaczewską i panią Teresą Sławińską, wzięli udział w spotkaniu z pisarką panią Agnieszką Lingas- Łoniewską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach.

Pani Agnieszka jest pisarką mieszkającą we Wrocławia, od kilku lat tworzy prozę głównie dla kobiet. Na swoim koncie ma takie powieści jak: „Zakład o miłość”, „Szósty”, „Bez przebaczenia” i wiele innych. Sama autorka mówi o swoich książkach, że nie posiadają konkretnego gatunku, lecz są to najczęściej powieści łączące sensację z romansem. Jej książki cechuje tajemniczość oraz akcja. Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi bloga z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów. W 2012 roku została uhonorowana Żelaznym Glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki. Od 2014 roku jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich, oddział Wrocław. W czasie spotkania autorka bardzo ciekawie opowiedziała o swojej twórczości i życiu prywatnym. Pani Agnieszka powiedziała również o swoich ulubionych i wartych polecenia książkach. Zdradziła plany na następne książki oraz inspiracje na nie. Cieszy fakt, że nasi licealiści potrafią i chcą w zupełnie niestandardowy sposób – bo na spotkaniu autorskim w bibliotece – spędzić swój wolny czas. A samo spotkanie było dla nich ciekawym doświadczeniem, absorbującym i pouczającym.

LO w Świebodzicach

spot1

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress