Uczniowie z LO w Świebodzicach w roli Świętego Mikołaja

Mikołajki to długo wyczekiwany czas prezentów. Nic tak nie cieszy, jak właśnie możliwość obdarowania innych.

W piątek 04 grudnia z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach jednocześnie aż trzy Mikołaje w asyście Śnieżynek i aniołków wyruszyły z misją do różnych świebodzickich instytucji. Mikołaj z LO, pod opieką ks. Mateusza Pawlicy i pani Izabeli Holi, odwiedził chorych w Miejskim Szpitalu i hospicjum i obdarował słodkościami. Pacjenci byli bardzo zadowoleni z odwiedzin.

Tradycyjnie już, jak co roku, z inicjatywy naszej polonistki, pani Ireny Horbaczewskiej, w ramach współpracy licealiści odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Pomimo braku śniegu za oknami, dzień możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. A to dlatego, że nic nie daje takiej radości, jak spotkanie nie z jednym, a dwoma św. Mikołajami, którzy przybyli w towarzystwie uroczych Śnieżynek. Uczniowie z naszej szkoły przy współudziale i pomocy Świebodzickiej Drużyny Harcerskiej ze Szczepu IMAGINO przygotowali ponad sześćdziesiąt paczek mikołajkowych dla dzieci wymagających specjalnej opieki. Dzieci ze szkoły specjalnej specjalnie się przygotowały do spotkania z Mikołajem. Aby w pełni zasłużyć na prezent nie wystarczyło powiedzieć, że się było grzecznym. Podopieczni ZSS, przy pomocy pań nauczycielek, zaprezentowali swoje talenty: recytowali wiersze i śpiewali piosenki oraz tańczyli. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty i rozpoczęły się konkursy z nagrodami przygotowane przez Śnieżynki z kl. IIIa i IIb. Należy również wspomnieć, że nasze czarujące Śnieżynki miały niezwykłe powodzenie, gdyż każdy chciał mieć pamiątkowe zdjęcie w ich towarzystwie. Wszyscy świetnie się bawili. Panowała ciepła i rodzinna atmosfera, a uśmiechy, które malowały się na twarzach dzieci, były dla nas najlepszym podziękowaniem za zorganizowanie tej akcji.

Dziękujemy bardzo serdecznie Świebodzickiej Drużynie Harcerskiej ze Szczepu IMAGINO pod opieką naszej licealistki Kingi Sudor za wsparcie naszej akcji i przygotowanie paczek dla dzieci ze szkoły specjalnej.

Z mikołajowym pozdrowieniem
Hoł, hoł, hoł
LO w Świebodzicach

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress