Uroczyste pożegnanie absolwentów LO w Świebodzicach

Piękny i słoneczny piątek 29 kwietnia 2015 r. był szczególnym dniem. W czasie uroczystego apelu dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach uroczyście pożegnali uczniów klas trzecich, którzy właśnie zakończyli edukację w murach naszej szkoły.

Uroczystość ta jest zawsze w naszym liceum szczególnym wydarzeniem. Nie inaczej było i tym razem, tym bardziej, że została ona uświetniona obecnością gości w osobach wiceburmistrza Świebodzic – pana Krystiana Wołoszyna, dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i przedszkoli, do których wcześniej uczęszczali nasi absolwenci, pań Jolanty Styrny-Grossman i Beaty Gil. Nie zabrakło wzruszonych rodziców naszych maturzystów oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Burmistrz Świebodzic tradycyjnie ufundował nagrodę dla najlepszego trzecioklasisty LO – Oliwii Felkowskiej.
Po wzruszającym przemówieniu dyrektor LO pani Doroty Ciołek, która w swoim wystąpieniu pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły i zachęciła do wspomnień z ostatnich trzech lat, każdemu na pewno zakręciła się łezka w oku, że to już koniec. Z kolei nasi goście życzyli absolwentom sukcesów na maturze i dostania się na wymarzone studia. Niezwykle wzruszającym momentem były przemówienia przedstawicieli klas drugich i samych absolwentów, w których imieniu podziękowania za trzy lata nauki złożyły Angelika Górczak i Oliwia Gułaj.
W czasie apelu wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Nagrodzeni zostali uczniowie z najwyższą średnią, a świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Oliwia Felkowska, Adrianna Kujat, Angelika Górczak, Katarzyna Jamrozińska, Monika Węgrzyn i Alicja Łaba. Rada Pedagogiczna przyznała też nagrody specjalne za szczególne zaangażowanie w życie szkoły, nie zabrakło nagród za osiągnięcia sportowe i podziękowań od sejmiku uczniowskiego. Były to bardzo miłe chwile – każdy miał swoje pięć minut, a w oczach rodziców widać było radość i dumę  ze swoich dzieci. Żaden absolwent nie wyszedł z pustymi rękoma, ponieważ każdy z nich to osobna historia zapisana w pamięci nauczycieli i innych uczniów. Po części oficjalnej przeszedł czas na część artystyczną. Klasy drugie przygotowały Galę Ananasów 2016, gdzie absolwenci byli nominowani w różnych kategoriach.
Dziękujemy tegorocznym Absolwentom za wspólne lata spędzone razem w murach naszej szkoły. Na pewno będzie nam ich brakowało. Wszystko ma jednak swój początek i koniec. Czas zmagań edukacyjnych zakończył się sukcesem. Przed nimi egzaminy maturalne. Nowa matura stawia wiele wyzwań, ale wierzymy, że nasi maturzyści poradzą sobie z nimi bardzo dobrze. Na pewno trzyletnia praca, codzienny trud, okres przygotowań do egzaminu dojrzałości zaowocują sukcesem i dostaniem się na upragnioną uczelnię. W murach naszego liceum rodziły się ich wielkie odkrycia, emocje, nowe przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane, stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że wszystko to pozostanie w pamięci naszych tegorocznych absolwentów.

Nauczyciele i uczniowie LO w Świebodzicach /I.H./

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress