V Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga

Muzyka na koncertach Festiwalu grana jest na organach wyprodukowanych przez nieistniejącą już firmę Schlag & Söhne ze Świdnicy. W tym roku po raz pierwszy jeden z koncertów Festiwalu odbył się w Świebodzicach.

Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga zakończył koncert w kościele św. Piotra i św. Pawła w Świebodzicach w niedzielę (24. 07. 2016). Wystąpiło małżeństwo organistów ze Świdnicy Zuzanna i Maciej Batorowie oraz wrocławski trębacz Rafał Czemarmazowicz.

Koncert był filmowany i transmitowany na telebim stojący przed ołtarzem, tak, by publiczność mogła zobaczyć grę organisty. Dla wielu słuchaczy zobaczenie organisty „z bliska” to zupełna nowość. Jak się okazuje obsługa zabytkowego instrumentu nie jest łatwa – pracują ręce, nogi i nierzadko potrzebna jest pomoc dodatkowej osoby aby przełączać całe mnóstwo „guzików”…

Tegoroczna edycja Festiwalu Organowego została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna 2016”.

Następny festiwal za rok a już za kilka dni rozpoczyna się kolejna duża impreza muzyczna – festiwal Bachowski, który będzie trwał do połowy sierpnia.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress