VII międzyszkolny konkurs jężyka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach

22 lutego 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbył się drugi etap VII Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Pierwszy etap, obejmujący test gramatyczno – leksykalny odbył się w poszczególnych gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w styczniu bieżącego roku. To właśnie w etapie pisemnym wyłonione zostały 3-osobowe drużyny z każdej szkoły.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Każda drużyna musiała zmierzyć się z czterema zadaniami, które dotyczyły praktycznego zastosowania języka angielskiego i wymagały od uczestników dużej wyobraźni oraz poczucia humoru.
Drużyny zacięcie rywalizowały ze sobą do samego końca. Ostatecznie w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum Akademickie w Świebodzicach, II miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu , a III miejsce –Gimnazjum w Bolkowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano drużynie nr 1 z LO w Świebodzicach, a II miejsce – drużynie nr 2. Zwycięskie drużyny zostały obdarowane nagrodami w postaci słowników i materiałów do nauki języka angielskiego. Poza tym, indywidualnie doceniono najlepszego gimnazjalistę i licealistę, wyłonionych wcześniej w części pisemnej. Spośród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach –Dawid Bujczenko, a z liceum – Daniel Chodarcewicz.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.
Dziękujemy także nauczycielkom języka angielskiego z Liceum – p. Agnieszce Andruszków i p. Urszuli Zysce za przygotowanie konkursu.
Następna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego już za rok. Do zobaczenia!
LO Świebodzice

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress