W czwartek pierwsi jeźdźcy ruszą do rywalizacji w Mistrzostwach Europy WKKW w Strzegomiu

Od czwartku do niedzieli (17-20 sierpnia) na hipodromie w Morawie koło Strzegomia (Dolny Śląsk) na widzów czekają wielkie sportowe emocje. 77 jeźdźców z 19 krajów walczyć będzie w Mistrzostwach Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

Na gorący doping polskich kibiców liczą nasi reprezentanci i ich konie: Paweł Spisak na Banderasie, Mariusz Kleniuk na Winonie, Mateusz Kiempa na Grand Supreme, Michał Knap na Bob the Builder oraz Paweł Warszawski na Fuksji.

WKKW, zwane także trójbojem jeździeckim, jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków przez przeszkody. Podczas rozgrywanych w Strzegomiu Mistrzostw Europy 77 koni przegalopuje w sobotę po blisko 6 kilometrowym krosie, skacząc przez 40 terenowych przeszkód.

Mistrzostwa Europy w WKKW po raz pierwszy są rozgrywane w Polsce. We wtorek (15 sierpnia) na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia odbyła się ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentowały się wszystkie ekipy.  Uroczystość zakończył multimedialny pokaz fontanny. Już w środę (16 sierpnia) odbędzie się przegląd weterynaryjny, podczas którego sprawdzana będzie kondycja koni, które przyjechały do Strzegomia z całej Europy.

W czwartek i piątek (17 i 18 sierpnia) zawodnicy rozpoczną rywalizację w ujeżdżeniu. Podczas pierwszej próby bardzo elegancko ubrani jeźdźcy i amazonki na swoich koniach wykonają oceniany przez sędziów program w stępie, kłusie i galopie. W sobotę (19 sierpnia) odbędzie się bardzo widowiskowy cross. Natomiast ostateczna medalowa rywalizacja rozegra się w niedzielę (20 sierpnia) podczas próby skoków przez przeszkody, które spadają nawet przy delikatnym dotknięciu przez konia. Emocje będą zatem ogromne aż do ostatniej minuty konkursu skoków.

Na starcie Mistrzostwa Europy w Strzegomiu zameldowały się największe europejskie gwiazdy WKKW.  Do Polski zawitał już Niemiec Michael Jung, aktualny Mistrz Europy i numer jeden w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ośmiokrotnie, nieprzerwanie wygrywał medale w kategorii indywidualnej. Jest jedynym zawodnikiem, który posiada jednocześnie tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego.

Poza emocjami sportowymi na widzów w Strzegomiu czekają efektowne akrobacje kaskaderskie, pokazy hodowlane, koncerty gwiazd, atrakcje dla dzieci oraz bogata strefa wystawców.

PROGRAM ZAWODÓW

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress