W Dobromierzu zagrają bluesa. Zapowiedź koncertów Monkey Junk (31.08.) i Danny Bryant Band (18.10.).

W ostatni dzień wakacji koncert zespołu MONKEY JUNK  w Dobromierzu!!!  Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Przyjaciół Dobromierza.

Czy w Kanadzie też gra się bluesa? Ależ tak, i to jeszcze jakiego! W przypadku zespołu Monkey Junk blues jest wymieszany z rock and rollem i klimatami jam-bandowymi… choć oni sami wolą swą unikalną mieszankę określać jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Trio pochodzi z Ottawy, i od lat jest gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego, które regularnie przyznaje im swoje trofea, “Maple Blues Awards” (za rok 2013 otrzymali ich aż pięć!). Cieszą się uznaniem szeroko rozumianej kanadyjskiej sceny muzycznej, o czym świadczy fakt, że mają na koncie statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zaś dowodem na to, że ich sława przekracza granice jest trofeum przyznane m przez Amerykanów w 2010 roku: Blues Music Award dla Debiutu Roku.

Choć znają się od lat – bo od lat przewijali się przez te same sceny i obracali w tym samym środowisku – pomysł na założenie zespołu pojawił się w 2008 roku. Od razu zdecydowali, że w składzie nie będzie basu: Nie dopuszczamy czterostrunowych instrumentów! – śmieje się Steve Marriner, który wcześniej zdobywał muzyczną wprawę m.in. w zespole Sue Foley. Szybko wybrali nazwę (zapożyczając ją z wypowiedzi Howlin’ Wolfa: I’m talkin’ about the blues; I ain’t talkin’ about monkey junk!) i nagrali debiutancką płytę, “Tiger In Your Tank”. Ale jeszcze szybciej ruszyli w trasę: w sześć miesięcy przejechali całą Kanadę, co zaowocowało zdobyciem pierwszej nominacji do Maple Blues Award jeszcze przed wydaniem płytowego debiutu! W styczniu 2010 pojechali do Memphis by w ramach konkursu International Blues Challenge zmierzyć się z zespołami z całego świata (w tym z Polski!). Zajęli trzecie miejsce. Druga płyta, “To Behold”, zdobyła in wspomnianą nagrodę Juno, a inne zaszczyty sypały się jak lawina. Najnowszy album, “All Frequencies” (Plain Records), ukazał się we wrześniu 2013 roku i zbiera same dobre recenzje. We wrześniu 2014 po raz pierwszy zagrają w naszej części Europy.

Steve Marriner – śpiew, harmonijka, gitara Tony D – gitara Matt Sobb – perkusja

Miejsce: sala Ośrodka Kultury
Czas: 31.08. niedziela, godz.19.00
Bilety: 40 zł, rezerwacja tel. 600 499 366

monkeyjunk

18 października, Danny Bryant Band!

To brytyjskie power trio zostało założone przez gitarzystę Danny’ego Bryanta wraz z ojcem, basistą Kenem. Obecnie współtworzy je z nimi perkusista Trevor Barr. Urodzony w 1980 roku w Hertfordshire w Anglii Danny zajmuje się profesjonalnie muzyką od 18 roku życia. Grywał na tych samych scenach, co Buddy Guy, Carlos Santana i Joe Cocker. Od 2011 roku jest związany z niemiecką wytwórnią Jazzhaus Records, która niedawno wydała podwójny album CD/DVD „Night Life – Live in Holland”. Jest to ósme wydawnictwo w jego dorobku. Skład: Danny Bryant – gitara, śpiew Alex Phillips – bas Trevor Barr – perkusja

Szczegóły koncertu podam niebawem, ale ten koncert to prawdziwa gratka dla miłośników gitary elektrycznej…

Jedna myśl na temat “W Dobromierzu zagrają bluesa. Zapowiedź koncertów Monkey Junk (31.08.) i Danny Bryant Band (18.10.).

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress