W Dobromierzu znowu zagrają bluesa!

Kolejny koncert bluesowy w ramach Dobro Blues Festiwal już w najbliższą niedzielę, 13 listopada o godzinie 19. Koncert Shauna Bookera & Sean Carney z USA zorganizowany jest przez Piotra Maciejczuka, odbędzie się w sali Ośrodka Kultury.

Gitarzysta Sean zdobywał szlify grając w zespołach R&B. W 1998 roku nagrał debiutancką płytę „Provisions”. Wiele lat współpracował z wokalistką Teeny Tucker. Działał też jako muzyczny dziennikarz, DJ, promotor i prezes the Columbus Blues Alliance. W 2006 wydał album „Life of Ease”. Rok później the Sean Carney Band zdobył pierwszą nagrodę w International Blues Challenge w Memphis. Lidera zespołu uhonorowano nagrodą im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty w konkursie. W latach 2007 i 2008 poświęcił się pracy charytatywnej, zbierając 50 tysięcy dolarów na rzecz akcji Blues For A Cure. Wielokrotnie występował w Europie, towarzysząc m.in. Duke’owi Robillardowi. Ma na koncie wspólne nagrania z tym ostatnim, oraz Jimmym Thackerym. W ostatnich latach nagrywa i koncertuje głównie ze swoją krajanką, Shaun Booker.

Wokalistka Shaun Booker też ma na koncie udział w International Blues Challenge. Energetycznym występem zarobiła tam sobie na miano “Cesarzowej Beale Street”. Nazywano ją też “enigmą” – pewnie z powodu intrygującego połączenia jej wielkiego, mocnego głosu i drobnej postury fizycznej. Na scenie jest istną eksplozją muzyczno-tanecznej energii.

Wspólnie koncertują w Stanach i Europie, wykonując głównie własne kompozycje, zawarte na płycie „Blue Plate Special”, po raz pierwszy odwiedzają Polskę.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia przed koncertem.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress