W najbliższy weekend XXVIII Festiwal Kwiatów w Książu

Ten rok będzie wyjątkowy, organizatorzy przewidują, na podstawie sprzedaży biletów, frekwencję o 40 % większą niż rok temu. Będą też przygotowane nowe atrakcje…

Festiwal tak naprawdę rozpocznie się już 28 kwietnia, w czwartek i piątek odbędą się II Florystyczne Mistrzostwa Polski. Kompozycje kwiatowe wykonane podczas zawodów będą prezentowane w zamkowych komnatach od 30 kwietnia. W tym roku po raz pierwszy część ekspozycji będzie prezentowana na trzecim pietrze Zamku co wydłuży czas zwiedzania i zwiększy liczbę osób, które pomieszczą się we wnętrzach. Codziennie będą rozgrywane „Bitwy Florystyczne”, pokazy „Wielkich Konstrukcji Florystycznych”, warsztaty „Fabryki słodyczy”… będzie wystawa kostiumów filmowych „prosta z Hollywood” i nie zabraknie makiety „Złotego Pociągu”.

W tym dniu do zamku najlepiej wybrać się do zamku pieszo, parkingi z pewnością będą pełne, a dojazd do nich utrudniony. Polecam spacer przez park od „bramy z lwami” (tu będą też jeździły busy) lub najkrótsza droga – spod dawnego hotelu Bajka, przechodząc koło pomnika przyrody, cisa Bolko. Bilety najlepiej kupić przez internet, ominiecie kolejki, które będą na pewno. Biletu takiego nie trzeba drukować, wystarczy pokazać potwierdzenie na smartfonie.

zdjęcia a.d. 2015

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress