W Świebodzicach przybędzie dróg

Niestety tylko formalnie. Ulice Świdnicka i Wolności decyzją najpierw Sejmiku Wojewódzkiego przestały być drogami wojewódzkimi a następnie decyzją Rady Powiatu zostały przekwalifikowane na drogi gminne i tym samym zarządcą tych dróg stała się Gmina Świebodzice.

Biorąc pod uwagę układ komunikacyjny ulic w Świebodzicach można było się spodziewać, że taki proces w końcu nastąpi.

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu przeciwko tej decyzji protestował burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, który zapowiedział zaskarżenie decyzji Rady. „Nie wiem, czemu gmina Świebodzice stała się chłopcem do bicia, ale też w takim razie musimy zmienić swoje podejście do naszego powiatu i jego władz” – dodał i opuścił obrady. Takie zaskarżenie decyzji, z racji przepisów regulujących cały proces, będzie bezskuteczne…

Czym będzie skutkowała decyzja Powiatu? Po pierwsze koszty utrzymania dróg, w tym zadbanie o ich stan techniczny spocznie na barkach Gminy. W kliku miejscach stan ulic Świdnickiej i Wolności jest niezadowalający a stan chodników w wielu miejscach jest zły. Otwartą kwestią pozostaje, co burmistrz Świebodzic przez ponad dwie kadencje zrobił w kierunku poprawy tych dróg. Po drugie, co jest korzystne dla Świebodziczan, decyzje co do organizacji ruchu i poprawy bezpieczeństwa będą podejmowane w Ratuszu. Na ulicy Świdnickiej, za zakrętem przed dawnymi Zakładami Mięsnymi, znajduje się jedno z bardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych w mieście… Będzie możliwość poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu bez zasłaniania się decyzjami zarządcy drogi.

Sebastian Biały

mapka

_EB_2524

_EB_2511

_EB_2506

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress