Weekend w teatrze dramatycznym w Wałbrzychu (konkurs)

Propozycje na najbliższy weekend wałbrzyskiego teatru jak zwykle prezentują się bogato.

ŚWIADECTWA WZLOTU UPADKU WZLOTU WZLOTU WZLOTU UPADKU
I TAK DALEJ ANTKA KOCHANKA
– pożegnanie z tytułem!

tekst: pilgrim/Majewski,   reżyseria: Sebastian Majewski

Kim był, kim jest ANTEK KOCHANEK – tajemniczy patron jednej z wałbrzyskich ulic?
Poległym w 1937 roku bohaterem wojny domowej w Hiszpanii czy jego synem, który po Wałbrzychu chodził z tajemniczym czarnym zwierzęciem? Miejską legendą czy postacią umyślnie zapomnianą? Odpowiedź na te pytania tworzona jest na oczach widzów przez świadków, członków rodziny, sąsiadów z ulicy i samozwańczych liderów opinii.

To ostatnie prezentacje ANTKA KOCHANKA i ostatnia okazja by zobaczyć spektakl, który schodzi z afisza.

28 maja 2015 /czwartek /godz. 19.00 / Scena Kameralna
29 maja 2015 / piątek / godz. 20.00 / Scena Kameralna

wzlotui

MIĘDZY WIERSZAMI PREMIERA TOMIKU WIERSZY ADAMA WOLAŃCZYKA

W wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym wyjątkowe wydarzenie! 28 maja 2015, o godz. 20.15  na Scenie Kameralnej premierowa prezentacja tomiku poezji „MIĘDZY WIERSZAMI” Adama Wolańczyka! Dzięki wielkiemu sercu i hojności DRUKARNI POLDRUK, która jest FUNDATOREM  i WYDAWCĄ tomiku, mogliśmy w profesjonalnym wydaniu przedstawić pasję i talent poetycki znanego Aktora-Seniora wałbrzyskiej sceny. Zapraszamy fanów talentu i barwnej osobowości Adama Wolańczyka na promocję Jego utworów w autorskim wykonaniu. Prezentacjom wierszy w artystycznej oprawie towarzyszyć będzie spotkanie Widzów z Autorem oraz liczne niespodzianki. Premierowa odsłona wydawnictwa nastąpi po spektaklu „ŚWIADECTWA WZLOTU UPADKU (…) ANTKA KOCHANKA” z udziałem Adama Wolańczyka.

28 maja 2015 /czwartek /godz. 20.15 / Scena Kameralna

Adam

WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039

tekst: Piotr Rowicki, reżyseria: Piotr Ratajczak

Edmund, Bronek, Josef, Christinne, Marysia, Marzenka, Walter, Adela, Jerzy. WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039 to opowieść o alternatywnej historii miasta zakodowanej w biografiach, fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego i socjalistycznego snu.
W tym oto Miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Wałbrzych po wojnie był jak tabula rasa, którą bohaterowie zapisują swoimi życiorysami, funkcjonującymi niczym przypowieści. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której oni próbują się zadomowić. Każdy przychodzi ze swoją strategią tożsamościową, z własnym wyobrażeniem miasta Spełnionego Snu. Miasto ma dla nich swoją utopię. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.?

Spektakl inspirowany czytaniami Pamiętników wałbrzyszan, prezentowanymi podczas XIV Dni Dramaturgii. Zaproszeni do współpracy dramaturdzy i studenci reżyserii przedstawili sceniczne szkice spisanych dekadę temu przez wałbrzyszan wspomnień.
Spektakl powstał dzięki wsparciu finansowemu: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Wałbrzych

29 maja 2015 / piątek / godz. 17.00 / Duża Scena
31 maja 2015 / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena

REZERWACJA BILETÓW: 74 64 88 301-03

KONKURS

Jeżeli chcesz wygrać podwójną wejściówkę na niedzielne przedstawienie „WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039” prześlij e-mailem:  redakcja@swiebodzice.info odpowiedź na pytanie Jaki tytuł nosi ostatnia wystawiona premiera w wałbrzyskim teatrze? Na odpowiedź czekam do godziny 12, w piątek 29 maja. W treści e-maila proszę podać imię i nazwisko oraz numer telefonu – zwycięzcę poinformuję telefonicznie.


Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress