Wiadomości ze świebodzickiego LO

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Młodzież z LO w Świebodzicach zawsze chętnie bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień’’. W tym roku szkolnym aż 34 uczniów z naszego liceum przystąpiło do etapu szkolnym tego konkursu. Do kolejnego etapu- okręgowego zostało zakwalifikowanych 5 uczniów: Angelika Górczak i Samanta Sobkowiak z kl. IIIa hum, Kinga Andruszkiewicz z kl. II b, Albert Krynicki kl. I a i Natalia Wróblewska kl. Ib. Jest to duże wyróżnienie, ponieważ trudno jest się znaleźć w drugiej części konkursu, a to dlatego, że wymagane jest aż 75% poprawnych odpowiedzi w pracy napisanej w pierwszym etapie. A naszym wspaniałym purystom językowym się udało!
Życzymy im powodzenia i mocno trzymamy kciuki. W marcu będą wyniki.
3

4

1

2

 

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach w etapie okręgowym XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego

Język rosyjski w tym roku szkolnym w świebodzickim liceum przeżywa swoistą reaktywację. Została utworzona liczna grupa rosyjska, składająca się z uczniów klas pierwszych, których można uznać za miłośników tego już chyba egzotycznego języka. A w naszej szkole mogą się go uczyć! Tym bardziej jest nam miło poinformować, że uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach Andrzej Haretski z kl. Ia, pod opieką pani Ireny Horbaczewskiej, został zakwalifikowany do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Eliminacje II stopnia odbędą się dnia 05 marca 2016r. w Instytucie Filologii Słowiańskiej we Wrocławiu. Andrzejowi serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy za niego kciuki w etapie okręgowym.

5

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress