Wolna Grupa Bukowina w A’propos (17 kwietnia) – ekspresowy konkurs

Wolna Grupa Bukowina ponownie w A’propos! Ponownie w klubie muzyka i słowa tak niezwykłych utworów jak: „Majster bieda”, „Nuta z Ponidzia”, „Bez słów”, „Pejzaże Harasymowiczowskie”, „Bar na Stawach” czy „Rzeka”.

WGB Powstała na początku lat 70. XX wieku w Busku-Zdroju. Założył ją Wojtek Belon, uczeń miejscowego LO, który do współpracy zaprosił szkolną koleżankę Grażynę Kulawik i kilku innych uczniów. Grupa zadebiutowała na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie na przełomie lipca i sierpnia 1971 w składzie: Wojtek Belon, Grażyna Kulawik, Małgorzata Belon, Ryszard Dygdoń i Andrzej Rędziński.
W późniejszym czasie, w grupie występowali: Wojciech Belon, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński, Wacław Juszczyszyn, Jan Hnatowicz, Tadeusz Gos, Ryszard Styła, Bogusław Mietniowski, Andrzej Pawlik.
W 1985, po śmierci Wojciecha Belona, Wolna Grupa Bukowina zawiesiła swoją działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła na początku lat 90.

Dla gości swiebodzice.info mam do wygrania jedno podwójne zaproszenie! Aby wygrać wejściówkę proszę o przesłanie odpowiedzi na pytanie: Ile osób wchodzi w skład Wolnej Grupy Bukowina? Odpowiedź proszę przesłać e-mailem do 16 kwietnia 2015 r., do godziny 14:00 e-mail: redakcja@swiebodzice.info, w treści proszę podać imię i nazwisko oraz numer telefonu a w nagłówku wpisać „konkursWGB”. Z wylosowanym autorem poprawnej odpowiedzi redakcja skontaktuje się telefonicznie aby umówić się jak zrealizować wygraną.

Informacje o koncercie są tutaj >KLIK<

Bukowina

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress