Wybory do Sejmu 2015 w Świebodzicach

Oficjalne wyniki wyborów do parlamentu RP zostały już wielokrotnie podane przez inne media, ale jak wyniki wyglądają w Świebodzicach? Dane są interesujące…

Świebodzice chyba jako jedyne miasto o liczbie mieszkańców poniżej 25 tys. będą miały dwoje przedstawicieli w Sejmie: Anna Zalewska (PIS) i Ireneusz Zyska (Kukiz’15).

Pierwsza dziesiątka kandydatów pod względem uzyskanych głosów wygląda tak:

sce4

W Świebodzicach wygrała wybory Platforma Obywatelska podobnie jak w całym Okręgu Wyborczym Nr 2.

sce3

Frekwencja była niższa niż średnia w kraju i wyniosła 47,56% ale jednocześnie powyżej średniej w powiecie. Generalnie frekwencja była wyższa w miastach.

sce2

W samych Świebodzicach najwyższa frekwencja była na Osiedlu Piastowskim, a w Obwodzie Wyborczym Nr 3 (komisja w przedszkolu Nr 2) wyniosła 56,63%, najniższa w Obwodzie Nr 15 (komisja przy ul. Żeromskiego) – 33,37% (pomijam komisję w szpitalu) . Ponieważ w obwodach Wyborczych o większej frekwencji lepszy wynik uzyskała PO, w tym należy upatrywać jej sukcesu w całych Świebodzicach. W głosowaniu wzięło udział 8774 osób na 18348 uprawnionych. Oddano 271 głosów nieważnych.

Kandydatom gratuluję uzyskanych wyników. Już niedługo przekonamy się jakie skutki dla naszego miasta będą miały dwa uzyskane mandaty poselskie…

Sebastian Biały

 

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress