XIV Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu – Jugowice 2016

Drezyny ręczne i spalinowe wracają na sowiogórskie tory! Tradycyjnie, w przedostatni weekend lipca zapraszamy na wielkie, drezynowe święto.

To już 14. edycja kultowego wydarzenia, które od lat przyciąga wielu miłośników kolei – od najmłodszych do najstarszych. Przez dwa dni w Jugowicach będzie można zarówno zobaczyć ciekawe pojazdy kolejowe, jak i skorzystać z możliwości przejażdżki nimi. Dla pewnych siebie i spragnionych rywalizacji – zawody na dwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Przed uczestnikami do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem), po jednym z torów na stacji. Rywalizacja będzie podzielona na kategorie. Najlepsi z każdej kategorii otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez Gminę Walim i naszych partnerów. Ponadto dla naprawdę odważnych mamy zawody DLA TWARDZIELI. Ważną zmianą jest to, że ta kategoria zostanie w tym roku rozegrana w sobotę. Do rywalizacji zapraszamy drużyny składające się z 4 pełnoletnich osób. Przed nimi trudna misja! Podjazd na stację, z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1 100m! Warto zebrać znajomych i sprawdzić czy uda się pokonać ustanowiony w ubiegłym roku rekord. W tej kategorii, może wystartować tylko 20 drużyn. Zapisy na zawody – w sobotę od godziny 10:00, w biurze zawodów.

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami na stacji, oraz w górę i dół linii kolejowej nr 285. Jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych na terenie naszego kraju. Do wyboru różne pojazdy z Polski i zagranicy. To wszystko na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach (Gmina Walim, Dolny Śląsk), która na dwa dni w roku, zamienia się w prawdziwą, polską stolicę drezyn.

drezyny plakat 2016

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress