XV lat Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Od piętnastu lat działa w Świebodzicach Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, w sobotę obchodziło urodziny.

Siedzibą Stowarzyszenia jest niewielki budynek przy ulicy Parkowej 4. Celem jego działania jest niesienie wszechstronnej pomocy we wszystkich dziedzinach życia dzieciom, młodzieży i dorosłym niepełnosprawnym oraz ich prawnym opiekunom. Organizacja powstała z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych a aktywnie w tym pomagała pani Ewa Dziwosz, która przez wiele lat piastowała stanowisko prezesa zarządu (w 2015 roku ze względu na nowe obowiązki zawodowe nastąpiła zmiana prezesa, aktualnie jest nim pani Elżbieta Surgieniewicz).

Stowarzyszenie zaangażowane jest w wiele akcji pomocowych, w tym ogólnopolskich jak Bank Żywności czy Szlachetna Paczka… W stowarzyszeniu pracuje aż siedem osób – wychowanków. Przez 15 lat podopieczni dorośli i jako pomoc w postaci aktywizacji zawodowej zostali zatrudnieni na etat aby pomagać innym.

1 października 2016 odbyła się kameralna uroczystość 15-tych urodzin, był tort, wspomnienia i życzenia 100 lat, do których się przyłączam.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress