Zabójstwo na Boże Narodzenie

Jeden z pięciu wielorodzinnych budynków przy ulicy Strzeleckiej w Świebodzicach stał się miejscem dramatu, który rozegrał się w nocy z pierwszego na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

W niedzielę, 25 grudnia, około 23:30 dwóch mężczyzn weszło do mieszkania trzeciego. W trakcie kłótni 25-letni mieszkaniec broniąc się, zadał kilkanaście ciosów nożem 32-latkowi (m.in. w klatkę piersiową, brzuch) oraz ranił drugiego, 42-letniego mężczyznę. W lokalu znajdowała się też 24-letnia kobieta z małym dzieckiem.

Młodszy mężczyzna o własnych siłach doszedł do pobliskiego szpitala, jednak na ratunek było już za późno i zmarł. Starszy z napastników został znaleziony przez ekipę pogotowia na ulicy i przetransportowano go do szpitala w Wałbrzychu, stan 42-latka jest ciężki, w nocy przeszedł operację jednak w tej chwili nie ma już zagrożenia jego życia.

Intensywne czynności mające na celu wyjaśnienie zdarzenia prowadzi prokuratura rejonowa oraz policja.

Pierwotnie zatrzymana 24-latka została już zwolniona, jej konkubent 25- latek prawdopodobnie usłyszy zarzuty zabicia 32-latka.

Niestety zdarzenia z ulicy Strzeleckiej, do których doszło w Święta to kolejna tragedia w Świebodzicach. Rok 2016 pod tym względem nie napawa optymizmem. Czy w Świebodzicach robi się coraz bardziej niebezpiecznie?

Uzupełnienie: 25-leni Dawid P., który zabił w Świebodzicach mężczyznę usłyszał dwa zarzuty. Jeden z nich dotyczy zabójstwa, drugi – usiłowania.

_k4a3931

3 myśli na temat “Zabójstwo na Boże Narodzenie

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress