Zapomnieli o umożliwieniu przechodzenia przez jezdnię

Kończą się prace przy remoncie chodników przy ulicy Stawowej w Świebodzicach. Od strony Wolności nie będzie można przejść przez jezdnię bez chodzenia po trawniku.

Ulica Stawowa jest łącznikiem między ulicami Wolności i Zwycięstwa, nie jest jakoś specjalnie uczęszczana i wydawać by się mogło, że są ważniejsze chodniki do naprawy w Świebodzicach. W każdym razie ktoś w Ratuszu podjął taką decyzję i przy okazji został zlikwidowany mały fragment drogi dla pieszych. Ten kawałek chodnika odsuwał naturalne miejsce przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu w nieco bezpieczniejszy obszar. Przejście przez ulicę Stawową w tym miejscu nie jest bezpieczne, jezdnia jest tam bardzo szeroka, stary chodnik narzucał sposób przechodzenia kilka metrów dalej gdzie szerokość jezdni jest mniejsza. Optymalnym rozwiązaniem było by przeniesienia przejścia dla pieszych jeszcze dalej – gdzie Stawowa ma standardową szerokość (to może ok. 10 m dalej), a na łuku ustawienie barierek. Niestety inwestor poszedł na łatwiznę – formalnie nie ma żadnej  możliwości przejścia przez ulicę Stawową od strony Wolności. W miejscu starego chodnika została posiana trawa, ludzie będą przechodzić przez jezdnię po wydeptanym trawniku (widać to już teraz).

Taki drobiazg, niestety pokazuje, że inwestycja jest dla inwestora a nie dla użytkowników. Wystarczyłaby odrobina dobrej woli…

Tak wyglądał wspomniany fragment chodnika przed rozbiórką.

z_pdp

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress