Zaproszenie na spotkanie z autorem w Wałbrzychu

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka Pod Atlantami” oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych zapraszają na spotkanie autorskie z Izabelą Górnicką-Zdziech, autorką biografii Franciszka Starowieyskiego.

Izabela Górnicka-Zdziech – dziennikarka i pisarka. Wydała tomiki poetyckie: „Sianokosy” i „Przez Ucho Igielne”, oraz portrety prozą, m.in. „Sukienkę ze starego płaszcza” we współpracy z Ludmiłą Marjańską, „Wszystko jest takie kruche” z Ewą Błaszczyk, „O trzeciej nad ranem” z Ernestem Bryllem. Przez kilka lat pisała książki z Franciszkiem Starowieyskim. Tak powstały: „Przewodnik inteligentnego snoba według Franciszka Starowieyskiego”, „Przewodnik zacnego kolekcjonera według Franciszka Starowieyskiego” i „Przewodnik po kobietach według Franciszka Starowieyskiego”. Po odejściu artysty opublikowała wraz z jego żoną Teresą Starowieyską „Listy miłosne Franciszka Starowieyskiego”.

data: 14 października, godz.: 17.00, miejsce: Biblioteka Pod Atlantami (Śródmieście), wstęp: wolny

Przypominam, że wystawa prac Franciszka Starowieyskiego będzie czynna do końca października w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Więcej tutaj.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress