Zawody Pływackie w Sprincie – doskonała promocja miasta! (foto)

W sobotę zostały rozegrane XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach zorganizowane przez stowarzyszenie KS Rekin Świebodzice.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 400 zawodników z całej Polski, jak powiedziała prezes stowarzyszenia, Barbara Kościelniak: w ostatnim dniu zgłoszeń obudziło się kilka klubów i niestety były takie, które musiały odejść z kwitkiem. Wprowadzony limit nie mógł być zwiększony ze względu na organizację imprezy…

I rzeczywiście, organizacyjnie zawody były dopieszczone pod każdym względem, nie było opóźnień w startach, zawodnicy wiedzieli „co mają ze sobą zrobić” w oczekiwaniu na start, przygotowane było zaplecze na hali sportowej z dużym telebimem… To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, w którym jako wolontariusze było zaangażowanych około 40 rodziców członków Klubu, sędziowaniem zajmowało się około 20 sędziów a od strony finansowej wsparcie pochodziło od kilkunastu sponsorów.

Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach wyrosły na prawdziwą imprezę sportową, która bardzo dobrze promuje miasto i powinna rozwijać się dalej za co będę trzymał kciuki.

Reprezentacja „Rekina” liczyła 50 zawodników (26 mężczyzn, 24 kobiet) zgłoszonych do 115 startów. Zawodnicy z naszego klubu zdobyli 39 medali (11 złotych, 11 srebrnych, 17 brązowych) 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zawodnikom kibicował burmistrz Mariusz Szafraniec.

Jedna myśl na temat “Zawody Pływackie w Sprincie – doskonała promocja miasta! (foto)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress