Ze Świebodzic do Książa „tramwajem konnym”

Wygląda na to, że ze świebodzickiego Ratusza dostrzeżono zamek Książ! 12 i 13 września do Stada Ogierów w Książu będzie można dojechać ze świebodzickiego Rynku wieloosobowym powozem, czymś w rodzaju tramwaju konnego.

To świetny pomysł na promocję naszego miasta i przyciągnięcie turystów, wszak Świebodzice znajdują się prawie pod samym zamkiem… Szkoda, że ten pomysł urodził się dopiero u schyłku sezonu i że jest to chyba pierwsza próba wykorzystania bliskości Książa na korzyść Świebodzic. Na promocję tej atrakcji turystycznej jest niewiele czasu – pozostaje chyba tylko internet… szkoda.

Godziny odjazdu z Rynku w Świebodzicach: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 w sobotę i niedzielę 12 i 13 września. Po każdym kursie do Książa „tramwaj” wracać będzie do Świebodzic. Jednorazowo podróżować będzie mogło od dwunastu do piętnastu osób. Przejazd nie jest biletowany, w związku z czym decyduje kolejność chętnych na miejscu odjazdu.

Trasa przejazdu będzie biegła przez „Bramę Lwów” (główną bramę do przyzamkowego parku) i przez park do Stada Ogierów w Książu. Nie będzie przystanków pośrednich.

Za całą akcję trzymam kciuki, prognoza pogody na weekend jest zachęcająca – warto więc skorzystać… oby informacja dotarła do zainteresowanych.

Powozy zostały wynajęte od Stada Ogierów w Książu przez świebodzicki Urząd Miejski.

Sebastian Biały

foto: archiwum

_EB_0564

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress