Zmarł Tomasz „Siwy” Wojnar, lider wałbrzyskiego Defektu Muzgó

Tomasz Wojnar urodził się 15 czerwca 1965 w Wałbrzychu. Był wokalistą i gitarzystą punkrockowym, autorem tekstów piosenek i liderem zespołu Defekt Muzgó.

Zespół Wojnara występował w latach 1982-1988, m.in. na festiwalu w Jarocinie. Potem zawiesił swoją działalność. W 1990 roku doszło do reaktywacji. Defekt Muzgó zagrał na „Małej scenie” festiwalu w Jarocinie dla 20 tys. osób, wygrał wówczas nagrodę publiczności.

Rok po pamiętnym występie nagrali swoją najsłynniejszą płytę, „Wszyscy jedziemy…”, album nagrany na żywo podczas koncertu we Wrocławiu. Na płycie były takie  przeboje, jak „Defekt Mózgu”, „Maskarada” i „A ja żyję”. Autorem większości piosenek na płycie był „Siwy”.

Tomasz Wojnar współpracował także z formacją Para Wino, z którą wydał albumy „Zjednoczona Europa” oraz „Pokolenie ’80”. Ostatnio wystąpił gościnnie w projekcie Nullizmatyka, rapera i producenta muzycznego pochodzącego także z Wałbrzycha.

Defekt Muzgó został założony w 1981 roku w Wałbrzychu. Początkowo kapela nosiła nazwę Bunt. W 1982 roku po samobójczej śmierci jednego z założycieli, gitarzysty Fredka Wójcika, grupa przyjęła obecną nazwę.

Tomasz Wojnar od lat zmagał się z chorobą, zmarł w szpitalu 12 kwietnia 2018. Miał 53 lata. Pogrzeb odbędzie się 14 kwietnia o godz. 14:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

Jedna myśl na temat “Zmarł Tomasz „Siwy” Wojnar, lider wałbrzyskiego Defektu Muzgó

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress