Zostało sześć dni aby rozliczyć się z fiskusem

W poniedziałek 2 maja mija termin składania PIT-ów. W tym roku mamy o dwa dni więcej na rozliczenie z fiskusem niż zazwyczaj.

Wszyscy, którzy zwlekają do samego końca muszą pamiętać, że za zwłokę grozi kara. Koniecznie należy złożyć PIT w terminie, może być z błędami, byle w terminie. Jeżeli złożymy zeznanie z błędami to zawsze możemy złożyć korektę, takie działanie nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji, musimy tylko zdążyć przed fiskusem – zanim znajdzie błędy.

Zeznanie podatkowe możemy złożyć na jeden z trzech sposobów:

  • osobiście w urzędzie skarbowym
  • wysłać pocztą
  • złożyć przez internet

Polecam skorzystanie z możliwości złożenia przez internet. Można to zrobić bardzo łatwo i szybko a korzystając z „wstępnie wypełnionej deklaracji” (PFR) jeszcze szybciej. Nie potrzeba podpisu elektronicznego, jako weryfikacja osoby wystarczy znajomość kwoty przychodu wpisanej w deklaracji za poprzedni rok. Tutaj jest strona internetowa na której możemy złożyć zeznanie on-line.

Warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego – to jedyny sposób w jaki możemy zadecydować na co musi państwo przeznaczyć odebrane nam pieniądze. Na korektę PITa ze względu na 1% jest czas do końca maja.

I najważniejsze, podatek (jeżeli wyjdzie do dopłaty) trzeba wpłacić na odpowiednie konto urzędu skarbowego…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress