Bardzo pracowity weekend dla zawodniczek i zawodników MKS Victoria Świebodzice

Mimo Covid sportowcy ze świebodzickiej Victorii nie odpuszczają…
Piłka ręczna

Dziewczynki z trener Martyną Wołoch przygotowują się do rundy finałowej biorąc udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Rocznika 2008 w Obornikach Wielkopolskich. Podczas trzech dni sportowej rywalizacji z najlepszymi zespołami w całej Polsce Victoria wywalczyła 6 miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny została Maja Michalik, która solidnie strzegła naszej bramki. Dodatkowa nagroda indywidualna została wręczona najlepszej strzelczyni w całym turnieju Natalii Wąs, a w “7” turnieju znalazła się Maja Zawadzka.

Chłopcy z trener Donatą Rzepecką w sobotnim turnieju we Wrocławiu ulegli w pierwszym meczu WKS Śląsk Wrocław 20:8 (13:5) natomiast w drugim spotkaniu (17:17) okazali  się lepsi po rzutach karnych (4:2) od przeciwników z Siechnic.

Seniorki z trzema punktami wróciły do Świebodzic. Pierwsza i druga połowa meczu z KPR Wolsztyniak Wolsztyn należała do podopiecznych Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans. Dziewczyny od początku meczu postawiły warunki gospodyniom. Do przerwy wynik różnił się tylko 3 bramkami (11:14). Druga połowa całkowicie należała do Świebodziczanek. Prawdziwy festiwal goli i mocna praca w obronie pozwoliły na odskoczenie od przeciwnika i zakończenie meczu wynikiem 20:34. Najlepszym strzelcem w II Lidze Kobiet jest w dalszym ciągu zawodniczka Victorii Świebodzice Paulina Wojda rzucając 123 bramki w 13 meczach.

Młodziczki coraz bliżej Mistrzostw Polski. Kolejne zwycięstwo zapisały na swoim koncie podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans, pomimo braku 4 zawodniczek w podstawowym składzie (bramkarką była zawodniczka z pola lub bramka była wielokrotnie pusta) zawodniczki Victorii po raz 11 w sezonie 20/21 udowodniły, że nie mają sobie równych w lidze dolnośląskiej.  Niedzielny mecz przeciwko UKS Jedynka Dzierżoniów zakończył się wynikiem 35:25.

Koniec sezonu dla juniorek młodszych. Podopieczne trenera Marka Gąsiora zakończyły swoje rozgrywki i uplasowały się na 7 miejscu w lidze. Najlepszym strzelcem została zawodniczka Victorii Świebodzice Marta Wiej.

Piłka nożna

W weekend nie próżnowali również zawodnicy piłki nożnej. Trwają przygotowania do rundy wiosennej. Trampkarze wraz z trenerem Krzysztofem Królem rozegrali ostatni sparing przed ligą. W meczu z drużyną Orlik Łagiewniki MKS Victoria Świebodzice strzeliła przeciwnikom 12 bramek tracąc tylko jedną. Seniorzy, podopieczni Daniela Gandery, pokonali w meczu sparingowym Zielonych Mokrzeszów 3:0.