Marzec pełen premier i… widzów ze świebodzickiego LO w „Teatrze Dramatycznym”

Wiosna zawitała do teatru z nową energią. W związku z możliwością oglądania na żywo spektakli wróciliśmy i my z nową energią- jako widzowie stęsknieni za tą forma obcowania ze sztuką.

Ale też teatr zadziwił nas wiosenną witalnością- w marcu odbywają się aż cztery premiery na scenie i jedna online.

W piątek obejrzeliśmy spektakl „Ha(e)user” w reżyserii i choreografii Heleny Ganjalyan- rzecz o początkach i końcach, poszukiwaniu własnej historii, określeniu siebie jako jednostki, obłaskawianiu własnych lęków. Inspiracją do takich przemyśleń, ujętych w pięknej- scenograficznie, muzycznie i ruchowo- formie, jest historia Kaspara Hausera. Wspólne oczekiwanie na wschód słońca w Nowym Roku staje się pretekstem do refleksji o kondycji człowieka.

17.03. zobaczymy spektakl „Pilnie kupię biografię” w reż. K. Popiołka, na podstawie tekstu pilgrima/majewskiego, zrealizowany jako zapowiedź projektu przypominającego przemysłową historię miasta i ludzi z nią związanych.

Tym razem opowieść dotyczyć będzie nieco zapomnianych pracownic zakładów porcelany, które współtworzyły pracowniczą mapę Wałbrzycha.

26.03. czas na sztukę „Orfi” w reż. M. Buszewicza. Znany wszystkim mit o Orfeuszu i Eurydyce, uwspółcześniony i przefiltrowany przez wrażliwość twórców, zapowiada ciekawą wersję miłosnej biografii Eury i Orfiego. W monodramie wystąpi Irena Sierakowska.

Na 27.03 zaplanowano ponadto premierę online spektaklu „Wyparte” w ramach projektu „Spróbować raz jeszcze”.

I jak tu nie kochać „Dramatycznego” – który oprócz premier gra jeszcze w tym miesiącu swoje sztuki repertuarowe: „Pacjenta 0”, „108 kostek cukru”, Niech prawo będzie z wami”, „Iwanowa. Człowieka, który śpi”, „Kumulację” i „Raj Eskimosów”. Jest w czym wybierać.

Zapraszam – ambasadorka teatru – Ewa Grochowska

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u