Jest bezpieczniej – urzędnik wie lepiej!

Na stronach administrowanych przez Urząd Miejski pojawił się artykuł na temat przebudowy ulic w centrum Świebodzic. W tekście pojawiły się tezy, specyficzne dla urzędników i logiczne tylko dla nich.

Cytat ze strony Urzędu Miasta: „Na pewno bezpieczniej jest poruszać się wąskimi uliczkami i łatwiej jest zaparkować auto. Dzięki wyodrębnionym pasom jezdnym i parkingom samochody mogą parkować równolegle do jezdni, a to ułatwia włączenie się do ruchu. Nowość pojawiła się na odcinku Rynku od ulicy Sienkiewicza do Kopernika: droga została podzielona na pół, mamy zaznaczony pas jezdny i część parkingową, z której łatwiej jest kierowcom wyjechać.”

Po pierwsze, dlaczego „jest bezpieczniej poruszać się wąskimi uliczkami”? Czy w centrum było niebezpiecznie? Czy dochodziło do wypadków, niebezpiecznych sytuacji? Rozmieszczenie ulic w centrum samoistnie powodowało jazdę z niewielką prędkością. „Szykany” i zwężenia nie tylko nie spowodowały, ze jest bezpieczniej (bo bardziej niż było nie jest) ale powodują możliwość uszkodzenia samochodu.

Po drugie, aby zaparkować równolegle trzeba wykonać więcej manewrów niż przy parkowaniu skośnym oraz potrzeba więcej miejsca wzdłuż krawędzi jezdni – łatwiej więc nie jest.

Trudna do zrozumienia jest też teza o „włączaniu się do ruchu” w sytuacji gdy przed autem znajduje się „szykana” wymuszająca ostry skręt…

Konia z rzędem dla kogoś kto umotywuje wprowadzenie pierwszeństwa przejazdu dla ulicy Słowackiego na skrzyżowaniu z Kopernika…


_EB_0414

_EB_0415

_EB_0427

 

2 myśli na temat “Jest bezpieczniej – urzędnik wie lepiej!

 • 30 grudnia 2013 o 19:47
  Permalink

  dobrze zrobili.małe wąskie uliczki wymuszają ograniczenie prędkości.nie wiem po co dobudowali parkingów i polikwidowali zakazy zatrzymywania.Jeżeli by to zależało ode mnie to całkowicie bym zakazał wjazdu samochodem do rynku, jak w świdnicy czy wałbrzychu. Powinni wrócić opłaty za parkowanie bo rynek zarypany gruchotami i faktycznie parkują gdzie popadnie, nawet na placach kościelnych .A te fotki proponuję do straży budżetowej podesłać.

  • 31 grudnia 2013 o 12:51
   Permalink

   Jasne… przywrocic oplaty za wjazd do rynku, tylko najgorzej wyjda na tym mieszkancy centrum posiadajacy samochody – niby dlaczego…? jesli maja byc oplaty, to mieszkancy tego obszaru powini byc zwolnieni.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress