Kalendarz

Wrz
3
nie
Noah Wotherspoon Band @ Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu
Wrz 3@19:00

NOAH WOTHERSPOON BAND (USA) !!! będzie gościł na dobromierskiej scenie 3 września 2017r. o godz.19.00!!! (ostatnia niedziela wakacji). Serdecznie zapraszamy do Dobromierza na kolejny wspaniały koncert . Noah Wotherspoon pochodzi z Cincinnati w stanie Ohio. Swą przygodę z gitarą zaczął jako nastolatek. Od 2009 roku stoi na czele tria, które w 2015 roku zajęło drugie miejsce na konkursie International Blues Challenge. Sam Noah został został nagrodzony mianem Najlepszego Gitarzysty tego konkursu.
Niedawno ukazał się ich album “Mystic Mud”. W lipcu 2016 roku zagrali po raz pierwszy w Polsce, na festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe.
Skład zespołu:
Noah Wotherspoon – gitara, śpiew
Rob Thaxton – bas
Brian Aylor – perkusja

 

Wrz
4
pon
Wernisaż wystawy fotografii wielkoformatowej „Closer” Tomasza Gudzowatego @ Stara Kopalnia
Wrz 4@18:00
Wernisaż wystawy fotografii wielkoformatowej „Closer” Tomasza Gudzowatego @ Stara Kopalnia | Wałbrzych | Województwo dolnośląskie | Polska

Tomasz Gudzowaty jest polskim fotografem dokumentalnym, portretowym i plastycznym. Jest także wielokrotnym laureatem lub finalistą takich konkursów jak: Pictures of the Year International, NPPA’s Best of Photojournalism, International Photography Awards, B&W Spider Awards i National Portrait Gallery’s Taylor Wessing Photographic Portrait Prize.

Podróżował do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach w ramach swoich projektów fotograficznych, realizując różne tematy, ze szczególnym uwzględnieniem dzikiej przyrody, sportu i kwestii społecznych. Oprócz publikacji czasopiśmienniczych jego prace pojawiły się w kilku książkach i były prezentowane na indywidualnych wystawach w muzeach i galeriach na całym świecie.

Gudzowaty otrzymał wysokie wyróżnienia od państwowych i krajowych organizacji w Polsce, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP w 2000 roku, nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS w 2012 roku oraz Wawrzyn Olimpijski w fotografii Polskiego Komitetu Olimpijskiego w 2013 roku. Jest synem biznesmena i filantropa Aleksandra Gudzowatego oraz mężem Melody Gudzowaty, która współpracuje z nim w projekcie artystycznym o nazwie „Planets Alive”.

Organizatorami wystawy są Park Wielokulturowy Stara Kopalnia, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Agencja Zegart.

Otwarcie wystawy odbędzie się 4 września o godz. 18:00 w budynku Galerii Starej Kopalni.

Wystawę można oglądać codziennie w dniach 4 września-15 października w godz. 10:00-18:00.

Wrz
8
pt
GALA PAROWOZÓW @ Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
Wrz 8 – Wrz 10 całodniowy

Od 2011 roku Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku organizuje Gale Parowozów – Międzynarodowe Zloty Zabytkowych Lokomotyw. Celem naszego przedsięwzięcia jest popularyzacja idei ochrony zabytków techniki kolejowej. Na trzy dni teren dawnej Parowozowni w Jaworzynie Śląskiej znów zaczyna tętnić kolejowym życiem. Co w tym roku ?:) Szczegóły na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress