Młodzieżowa Rada Miejska – Prezydium wybrane!

We wtorek, 3 lutego, odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wybrane zostało prezydium, a obecni radni zadeklarowali pracę w trzech komisjach.

Obrady na początku prowadziła przewodnicząca RM – tej „dorosłej” – Halina Mądra. Wszystko odbyło się jak należy, najpierw wybrano komisję skrutacyjną, a następnie w tajnym głosowaniu Prezydium. Przewodniczącym został Kacper Kasiński, po wyborze zasiadł za stołem prezydialnym i prowadził dalej obrady pod okiem Zofii Marek (radnej RM Świebodzic) – opiekunki MRM. Następnie, na wniosek radnej, przyjęto, że trzej zastępcy to będą radni, którzy otrzymali kolejne liczby głosów w głosowaniu na przewodniczącego. Zastępcami zostali:  Karolina Grzebna, Tomasz Smykowski i Stanisław Tokarski. Podczas sesji obecnych było 14 radnych, którzy zadeklarowali pracę w trzech komisjach przedmiotowych. Radni nieobecni uzupełnią składy komisji na następnej sesji.

Podczas tej ważnej sesji w roli publiczności na sesję przybyli; Burmistrz i Sekretarz Świebodzic, Radni RM ze wszystkich klubów radnych, urzędnicy i szefowa Rady Seniorów.

Młodym radnym życzę przełamania tremy i efektywnej pracy na kolejnych spotkaniach.

2 myśli na temat “Młodzieżowa Rada Miejska – Prezydium wybrane!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress