Po 12-latach, w Świebodzicach mamy nowego burmistrza!

Nowym burmistrzem w Świebodzicach jest Paweł Ozga. Tak zadecydowali mieszkańcy w II turze wyborów samorządowych 2018.

Bogdan Kożuchowicz otrzymał 4020 głosów tj. 46,97% a Paweł Ozga 4539 głosów tj. 53,03 % w II turze wyborów samorządowych na stanowisko burmistrza Świebodzic. Frekwencja wyniosła 47,38 % i była niższa o 4 punkty procentowe niż w I turze – to dobry wynik. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że pożegnamy wieloletniego członka PiS, Bogdana Kożuchowicza, a nowym gospodarzem Świebodzic będzie bezpartyjny tandem Ozga – Szafraniec. Paweł Ozga otrzymał w II turze pełne poparcie od Mariusza Szafrańca (25 % głosów w I turze) w zamian za funkcję wiceburmistrza i możliwość realizacji swojego programu wyborczego.

Z pewnością będą zmiany w sposobie zarządzania miastem i nowe spojrzenie na wiele sprawa, które do tej pory były „nierozwiązywalne”. Obecna kadencja Rady Miejskiej i burmistrza kończy się 16 listopada i około tej daty możemy spodziewać się sesji ze ślubowaniami… Nowa kadencja zgodnie ze zmieniona ordynacją będzie trwała 5 lat.

Podane wyniki są nieoficjalne, wprost z komisji wyborczych, nie uwzględniają głosów nieważnych (było ich po kilka w każdej z komisji).

19 myśli na temat “Po 12-latach, w Świebodzicach mamy nowego burmistrza!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress